Ham Bez Çanta Modelleri

HAM BEZ ÇANTA MODELLERI

Ham Bez Çantaların Doğayı Korumada Rolü

Ham bez günümüzde geri dönüşüme uygun olarak işlenmiş kumaşlara verilen isimdir. Bu kumaşlar anlaşılacağı gibi geri dönüşüm imkânına sahip olup doğayı koruma temelli üretilirler. Bozulan dünya ekosistemleriyle halk ve devletler daha bilinçli hale gelmiş ve bu çantaların üretimini sağlamış, var olanların üretim kapasitesini de arttırmışlardır. Bu sayede amaçlanan tek kullanımlık olup aynı zamanda çok dayanıksız olan naylon poşetlerin ve türevi naylon ürünlerin kullanımını azaltmaktır. Naylon ürünlerin doğada ve toprakta çok uzun yıllar kaybolmadan varlığını koruması bununla da kalmayıp toprağı ve doğayı zehirlemesi günümüzde büyük bir sorun teşkil etmekte ve bu sorun her geçen gün katlanarak artmaktadır da. Yalnızca toprağı zehirlemekle kalmayıp okyanusları büyük bir çöplüğe çevirerek güzelliklerini ve doğallığını gölgelerler. Karada ve suda hayvanların vücutlarına ve uzuvlarına dolanan naylon ürünler hayvanın doğru gelişim büyümemesine, ne yazık ki vücudunun büyük oranda zarar görmesine sebep olabileceği gibi geniş kitlede sayısız hayvanın ölümüne de sebep olmaktadır. Vücutlarına dolanmasa bile hayvanların besinlerine karışan ya da bunun ne olduğunu anlayamayan hayvanın besini olan naylonlar onları zehirlemektedir. Naylonlara özellikle naylon poşetlere bu açıdan baktığınızda küresel çapta bir tehditle karşı karşıya olduğumuzu fark etmeksizin. Naylon poşetler global oranda tüm canlılığı ve çeşitliliği tehdit ederek her yönden insanlığa zarar vermeleriyle büyük bir sorun teşkil ederler.

Bu soruna çözüm olarak imdadımıza yetişen ürün ham bez çantalardır. Yarınları korumak için naylon kullanımının önünü almak hatta mümkünse kullanımını sonlandırmak adına kullanılmaya başlamışlardır. Ham bez çantalar naylon olanların aksine yapay ürünlerle üretilmezler. Dokumaları %100 pamuklu ipliklerle olduğundan %100 doğaldırlar. Çocukların, hayvanların, doğanın ve tüm dünyanın yarınlarını korumayı ilke edinenlerin gözdesidir ham bez ürünler. Global çapta çığ gibi büyüyen bu sorun hepimizin sorunudur ve hepimizi tehdit etmektedir.

Ham Bez Çanta Sektörünün İlerleyişi

Ham bez ürünlerin modellemeleri ilk aşamada doğayı korumak adına modellenmiş olup günümüzde her yaştan kitlede yaygınlaşmasıyla tarz kazanmışlardır. Yalnızca doğa dostu olmakla kalmayıp renkleriyle, tarzlarıyla, çeşitli baskılarıyla neredeyse sayısız model seçme imkânı sunarlar. Çeşitli ebatlarda, çeşitli renklerde olabilirler ve sınırsız şekillerde baskı imkânı bulunur. Ham bez çantalar kulplu-kulpsuz, körüklü-körüksüz, cepli-cepsiz, fermuarlı- fermuarsız (clutch çanta şeklinde), büzgülü-büzgüsüz, büzgülü-kulplu (sırt çantası şekline) modellemelere sahip olabilmektedirler. Yani alıcılara yüzlerce çeşit arasından seçme olanağı tanırlar. Tabii ki bunlar farklı ebatlarda ve renklerde olabilirler de. Tabii halen gelişmekte olan imkânlar ve teknolojiler sayesinde yeni modellemelerde ortaya çıkabilmektedir.

En ekonomik, en uygun fakat en kaliteli üretim ile kullanıcıya sunulan ham bez çantalar hem sağlam hem hoş görünümlü hem de pratik olmalarıyla kullanıcı dostudurlar. Üretimleri bu özelliklerine sahip çıkılarak sağlanır. Kalitelerinin yanı sıra tarz sahibi olanların gözdesi olan bu çantalar toplumu korumak adına bilinç sahibi olanların tercihidir. Çünkü hem sağlıklı olup alerjen veya toksit maddeler içermez hem de kumaş seçimleriyle doğa dostudurlar. Modelleri ve kumaşları yapısıyla, toplumdaki aynılaşmış ürün kullanımında dışına çıkarak aldığınız çantayı kendinize göre özgünleştirme imkânı sağlatmaktadırlar. Her yönden avantaja sahip olan bez çantaları siz niye tercih etmeyesiniz. Kendini bilenlerin, yarınını düşünenlerin, yenilikçi olup aynı zamanda modaya ayak uydurmak isteyenlerin ilk seçimi inovatif olan ham bez çantalardır. Yani bu çantalar hem tarz sahibi olup hem de bilinçli olarak yarınlarına sahip çıkanların dostudur. Her geçen gün daha da bilinçli hale gelen toplumlarla ham bez çantaların üretimleri ile kullanımları artmaktadır, buna bağlı olarak yeni çanta modelleri de ortaya çıkabilmektedir.

ArabicEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish
Open chat