Baskılı Bez Çanta

BASKILI BEZ ÇANTA

Bez çantalar, dayanıklı yapıları sayesinde her türlü ihtiyacınızı karşılayabilecek bir özelliğe sahiptir. Üzerlerindeki baskı, desen ve şekiller sayesinde de elinizde sevdiğiniz bir çantayı taşıma seçeneği sunmaktadır. Dayanıklı olması, içine ağır eşyaları alabilecek kadar sağlam olması ve bu sayede kolayca taşınabilir olması dolayısı ile güvenle tercih edebilirsiniz. Bez çantalar, özellikle tüketimin kat be kat arttığı günümüz dünyasında hemen hemen herkes için önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Bez çantalar geçmişte çok sık tercih edilmezdi. Daha eski zamanlarda alışverişlerde fileler kullanılırdı. O zamanın imkanlarına göre kullanışlı olan fileler yerini kese kağıtlarına sonra da çok pratik olduğu için naylon poşetlere bıraktı. Naylon poşetler ilk başlarda pratik kullanım sağladı. Ama üretildiği malzeme kalitesini kâr amacına çılgınca girmiş şirketler düşürdükçe kolayca yırtılabilir bir hale geldi. Bu nedenle poşetler hem pratikliğini yitirdi hem de çevreye verdiği zararlar nedeni ile de doğaya oldukça iz bıraktı. Doğa bilincinin artması ile poşetlerin yerini başka alternatifler alması gerekiyordu. Filelere benzer bir tarzın yeniden gelmesi gündeme geldi. Kullanıcılar kullandıkları torbaları tekrar tekrar kullanıp doğaya oldukça daha az bir atığın bırakılması hedeflendi. Bununla birlikte bez çanta modelleri naylon poşetlerin yerini almaya başladı. Son zamanlarda özellikle alışverişte naylon poşetlerin ücretli hale gelmesinden sonra Türkiye’de bez çanta kullanımı artmaya başladı. Naylon poşetlerin kullanımı düştü ve doğaya daha az atık madde bırakılır oldu. Geri dönüşümü kolay, doğada çözünmesi yıllar almayan bez torba, bez çanta, bez askı, bez file ve benzer çeşitli maddelerin üretimi arttı. Naylon poşetlerin kullanımı azaldı. Bez çanta ve torba çeşitleri, tüketiminin artmasına paralel olarak bez çanta ve torba üretiminde de artış göstermiştir.

Bez çantalar kullanım şekline göre ve dikiş kalitesine göre aylarca hatta yıllarca kullanılabilir. Bez çantaların sağlamlığı da eve gelinceye kadar size rahatlık sağlayacaktır. Yolda yürürken poşetim yırtıldı yırtılacak korkusu yaşamadan evinize rahatlıkla gelebileceksiniz. Elinizdeki eşyayı kolay ve güvenilir bir şekilde taşıma imkanına sahip olabileceksiniz. Defalarca kullanabilecek, en olmaz anınızda yanınızda bulundurabileceksiniz. Kullanımı kadar yıkaması da oldukça basit olduğu için yıkayıp kullanabileceksiniz. Tertemiz doğa dostu bez çantalarınız ile naylon poşetlere ihtiyaç duymayacaksınız.

Kilolarca ağırlığı tek bez çantanın içinde uzun süre taşımanız mümkün hale gelir. Plastik poşetlerin dayanıklı olmaması sebebi ile alışveriş sonrası dört beş poşet gibi yüklü bir şekilde eve dönülürken, bez çantalar sayesinde tek bir çantanın içine bütün ürünleri sığdırarak taşıyabilmek mümkün olmaktadır. Naylon poşetlerin de paralı olması ile bez çantaların kullanımı ev bütçesine de fayda sağlamaktadır. Alınacak olan naylon poşetlere tek tek para verilip hem eve gelinceye kadar yırtılan poşetler tekrar kullanılamayacak hem de tekrar tekrar poşete yeni paralar verilecek. Alınacak birkaç bez çanta ile her alışverişte sağlam bir kullanış sağlanmış olacak. Her alışverişte aynı bez çantaların kullanılması ile de yeni para çıkışları olmayacak. Ev bütçesine gözle görülür bir fayda sağlayacak.

 

Bez Çanta Çeşitleri

Bez çantalar özellikleri sebebiyle birçok çeşide ayrılır. El ile taşıyabileceğiniz bez çantalar olduğu gibi omuz ile taşınabilen bez çantalar da bulunmaktadır. Kullanım ihtiyaçlarına göre farklılıklar gösterirler. Marketlerde ve AVM’lerde alışveriş yapmak ya da günlük işlerinizde kullanmak üzere daha basit, desensiz, orta boyutta bir bez çanta tercih edebilirsiniz. Pazar alışverişi için özel olarak üretilmiş bez çantaları tercih edebilir ve rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Pazar alışverişi için özel olarak üretilen çantaların dayanıklılığı ve sağlamlığı ile satın aldığınız tüm ürünleri güvenilir bir şekilde evinize taşıma imkanına erişebilirsiniz.

Bez çantaların üretim sebebi sadece alışveriş değildir. Bir yerden başlayıp başka bir yere giderken yanınızda bulunan ve götürmek istediğiniz eşyaları taşıyabileceğiniz küçük boyutlarda bez çantalar da bulunmaktadır. Sırt çantası ya da omuz çantası kullanmayı tercih etmek istemeyenler küçük bez çantalar ile rahat bir şekilde eşyalarını taşıyabilirler. Kullanımı dolayısıyla çok pratiktirler ve yer kaplamamaları da önemli bir özelliktir. Bez çanta ile işiniz bittiğinde katlayarak küçük bir boyuta getirebilir ve istediğiniz yerde kolayca saklayabilirsiniz.

Bez çantaların desenli çeşitleri de vardır. Baskı tekniğiyle bez çantaların üzerlerine çeşitli resimler, yazılar ve figürler uygulanabilir. Normal bez çantaların standardı dışına çıkarak farklı bir tasarım oluştururlar. Bunlara baskılı çantalar denir. Ponponlu bez çantalar da tasarımları sebebiyle oldukça şık ürünlerden biridir. Çantaların bazı bölümlerinde bir veya birkaç renkli ponpon topun yer alması baskılı bez çantaları tasarım harikası ürünler haline getiriyor.

Özel Baskılı Çanta Nedir?

Özel baskılı çantalar, istediğiniz baskı modelinin çantanın üzerine işlenmesiyle üretilmektedir. İster sevdiğiniz bir fotoğraf ister sevdiğiniz bir şekil, isterseniz de sevdiğiniz bir yazı, çantanın üzerine işlenmekte ve sizlere ulaştırılmaktadır. Bu sayede daha önce hiç kimsede görmediğiniz ya da göremeyeceğiniz kendi tasarımınız olan özel çantalara sahip model üzerine uygulatabilirsiniz. Kalemlik baskısı veya clutch çanta baskısı yaptırabilirsiniz. Renkli olsun veya renksiz olsun seçtiğiniz çantalara istenilen baskı uygulanmaktadır. Geniş makina parkuru ile tüm baskı yöntemlerini uygulamaktadır. Çantanızın rengi, ebadı ve gönderdiğiniz tasarıma göre baskı şekli değişkenlik gösterebilmektedir. En ideal teknikle veya seçmiş olduğunuz baskı çeşidi ile çantalarınızın baskısı yapılmaktadır.

Neden Bez Çanta Kullanılmalı?

Plastik poşet çantalar, doğada uzun süre varlığını sürdürdüğü için çevrenin kirlenmesine neden olurlar. Ayrıca geri dönüştürülebilir bir madde olmadığı için çevre üzerinde uzun süreli olumsuz etkileri bulunur. Üretiminde kullanılan ham maddesi petrol olan plastik poşet çantaların içinde yer alan kanserojen maddelerin insan vücuduyla temas etmesi çeşitli hastalıklara neden olabilecek niteliğe de sahiptir. Bez çanta kullanmanın diğer faydalarından biri ise geri dönüştürülebilir olmasıdır. Bu sebeple hem doğaya hem de insanlara zarar vermez. Bez çantalar, plastik poşet çantalara göre daha dayanıklıdır ve bu özelliğiyle eşyalarınızı daha güvenli bir şekilde taşımanıza da yardımcı olur.

İşlevsellik ve estetik olarak da oldukça pratiktirler. Şık ve farklı tasarımlarıyla göze hitap ediyor olmaları çevreye renk ve zenginlik katar. Sevdiğiniz bir sanatçının, yazarın, dizinin veya filmin fotoğrafını, yazısını, figürünü ve benzeri şeylerin baskısı yapılan bez çantaları severek ve güvenle kullanabilirsiniz.

Bez Çantaların Fiyatları

Bez çantaların boyutu ve tasarımı gibi birçok özelliğine bağlı olarak farklılık göstermesi; fiyatları üzerinde de belirleyici özelliğe sahiptir. Bez çanta fiyatlarının farklılık göstermesinin diğer bir sebebi kumaşının türü ve el işçiliğidir. Kumaşın kalitesi ve markası gibi etkenler çantanın kullanıcıyla buluşacağı satış fiyatı üzerinde etkili olan önemli unsurlardan biridir. Ayrıca seri olarak üretilmiş bez çantalar ile bir insanın el emeğiyle üretilmiş olan özel yapım bez çantalar arasında da fiyat farklılıkları vardır. Ne tür bir çanta alacağınıza karar verdikten sonra fiyatlar konusunda daha net bilgi sahibi olabilirsiniz. Baskılı, baskısız, el yapımı veya seri üretim bez çantalardan cebinize ve zevkinize uygun olan çantayı sitemizden seçebilir, kolayca ulaşabilirsiniz. Alışverişe çıkmadan önce sitemize uğramayı ve bez çantanızı almayı unutmayınız. Doğa dostu ürünler bir tık uzağınızda bulunmaktadır.

Keyifli alışverişler dileriz…