Baskılı Clutch Çanta

BASKILI CLUTCH ÇANTA

İngilizce dilinden dilimize giren clutch kelimesi Türkçe olarak kavrama anlamındadır. Özellikle kadınların özel gün ve gecelerde kıyafet uyumlarını tamamlamak adına, içerisine küçük eşyalarını koyarak el ile taşıyabilecek boyutlar da olan şık ve göz alıcı çanta modelleridir. Clutch çantalar abiye ya da günlük kullanımlar için uygundur. Minimaliz boyutta olmaları hem rahat bir kullanım sağlar hem de şık duruşu ile bütünlük içerisinde olur. Clutch çantalar için özel baskı teknikleri geliştirilmiştir. Baskılı clutch çanta modelleri hemen her alanda yaygın şekilde kullanılmaktadır. Omuza ya da sırta asılmadan tek elle bile kolay kullanım sağlayan baskılı clutch çantalar, birden fazla seçeneğe sahiptir. Hemen her renk ve baskı modellerine sahiptirler. Ağız kısımları genellikle fermuarlı ya da top kilitli olup, süet, deri, suni deri gibi kumaş çeşitlerinden üretilmektedirler. Simli, pullu payetli, metalik, parlak her tonda renkleri mevcuttur. Top, kare dikdörtgen, yuvarlak ya da geometrik birçok şekli vardır. Genellikle tek gözlü olarak imal edilmektedirler. Birçok baskılı clutch çanta modelinde, bileğe geçecek şekilde tasarlanmış bir küçük bilek askısı da mevcuttur.

Baskılı Clutch Çanta Kullanım Alanları

Modayı takip eden ve şıklığına önem veren her kadının hayatının her alanında şık ve rahatça kullanabileceği baskılı clutch çantalar, iş yerinde, ofiste, düğünlerde, toplantılarda ya da özel gün ve davetler için kullanıma uygundur. Kadınlar tarafından en çok tercih edilen baskılı clutch çanta modelleridir. Kullanımı oldukça rahat olan baskılı clutch çantalar her ortama kolaylıkla uyum sağlayabildiği gibi kullanım alanlarına ve kıyafetlere de büyük uyum sağlamaktadır. Baskılı clutch çantalar spor, abiye ve günlük kullanım için modelleri değişkenlik göstermektedir. Kıyafet kombinin yıldız parçası olarak kabul edilen baskılı clutch çantalar, hissedilmeyecek kadar hafif bir yapıya sahiptirler. İstediğiniz tarzda stilinizi yansıtmanızda destekleyici en baş aksesuarlardır. Her tarzdan modern olan kadınların gardıroplarının vazgeçilmez çanta modellerinden olan baskılı clutch çantalar, ince ve zarif bir görünüşü destekleyici şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda da her alanda kullanıma uygundur.

Baskılı Clutch Çanta Modelleri

Dikdörtgen, kare, yuvarlak, beşgen, asimetrik, üçgen gibi birçok geometrik şekilde tasarlanan suni, plastik, pirinç, mika, deri, kumaş gibi ham maddeler kullanılarak üretilen ve kadınların en çok tercih ettiği baskılı clutch çantalar, her renkte, her desende ve her dokuda üretilmektedir. Özel baskı ve dijital baskı uygulamalarına da oldukça uyumlu oldukları için, baskılı clutch çantaları kişiselleştirebilmekte bir o kadar kolaydır. Harika bir şekilde tasarlanmış olan baskılı clutch çanta modelleri baskı zeminine uygun olmalarından kaynaklı özel tasarım ve özel üretim olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Baskılı clutch çantalar el çantası olarak da bilinmektedir. Karizmatik ve kendilerine has tarzları ile görenleri hayran bırakan bir forma sahiptirler. Baskılı olarak en çok tercih edilen çanta modelleri arasında listelerin en başında gelmektedir. Baskılı clutch çanta modelleri tüm kadınların dünya genelinde ve ülkemizde en sık kullanıma sahip olan sapsız ve kulpsuz olarak üretilen aksesuarlardır. Tarzı olan her kadının kendini ön plana çıkarırken aynı zaman da şık ve kolay bir kullanım sağlayan ve kişiselleştirilebilen bir model olan baskılı clutch çantalar yaygın şekilde kullanılmaktadır. Pastel tonlarda ya da daha sade bir tarzda veya gösterişli gala, düğün ve gecelerde kullanım amacı ile üretilmiş olan baskılı clutch çantalar şimdilerde ise gündelik yaşantının tam ortasında yer almaktadırlar. Birçok şirket ve firma için logolu ya da sloganlı olarak da üretimleri mevcuttur.