Baskılı Kese

BASKILI KESE

Bir çok organizasyonun olmazsa olmazı baskılı kese. Dijitalleşen dünyada hemen her şeyin üretimi her geçen gün daha da kolaylaşmaktadır. Aynı zamanda dünya geneline yayılan geri dönüşüm projeleri de her alanda bulunmaktadır. Bu alanlardan biri olan tekstil sektörü de öncü sektörlerden birisidir. Özellikle %100 organik pamuktan ürettikleri ham kumaşlar birçok tekstil alanında da kullanılmaktadır.

Bu alanlardan en çok üretime ve kitleye ulaşan dal ise çanta ve kese imalatadır. %100 pamuktan üretilen keseler tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ham kumaş olarak birbirinden farklı ve birbirinden etkileyici olarak tasarlanıp üretilen keseler üzerine baskı yapmakta oldukça kolay. Baskı işlemini dijital olarak üretilen ve bilgisayar programları ile birlikte programlanarak çalışan makinalar yardımı ile yapılmaktadır. Baskılı keseler için baskı işlemleri öncelik ile tasarımcılar tarafından çizimi yapılmış bir kesenin bilgisayar ortamına aktarılması ile başlar. Bilgisayar ortamına aktarılan tasarımlar, uygulama yapılacak olan keseler baskı makinelerine ölçekli bir şekilde konumlandırılırlar. Baskı için makine içerisine yerleştirilmiş olan keselere, dijital baskı makineleri otomatik olarak kullandıkları ölçeklendirme ve bilgisayar programında ki tasarımları aktararak baskı işlemini tamamlanmış olur.

Kese ihtiyacınız mı var ?

Yapabileceğimiz işlemler aşağıdaki gibidir :

Organizasyon, etkinlik yada ürünlerinizi sergilemek için baskılı kese ve baskısız bez kese imalatı yapmaktayız. En çok sorulan sorulara verdiğimiz cevaplar aşağıdaki gibidir.

İstenilen özel kumaşta,

İstediğiniz renk,

İstediğiniz baskı türü yada tipi,

Kaç adet yaptırmak isterseniz,

Özel ölçü yada ebatlarda,

Ağız tipi tasarımınıza uygun olacak şekilde,

Bez kese fiyatları adetlere göre değişmekte olup proje fiyatlıdır. Daha sağlıklı bilgi için whatsapp iletişim hattından hızlıca öğrenebilirsiniz. 05300631044 yada 0532 621 41 11 info@baghashtag.com mail yolu ile de iletişime geçebilirsiniz.

Baskı esnasında kullanılan boya ve baskı malzemelerinin birçoğunun da doğaya, çevreye ve insan sağlığına hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Baskı işlemi biten keseler son formlarını ve detay işlemleri için tekrar dikim atölyelerinde bir araya gelerek ince işçilik ve el emeği gerektiren son dokunuşlar ile tamamlanarak tüketici ile buluşmaya hazır duruma gelirler. Baskılı keseler için kullanılan malzemelerin hemen hepsi organik yapıya sahiptir. Baskılı keselerin ham maddesi olan %100 pamuklu ve ham bez kumaşlarıdır. İnsan sağlığı açısından büyük önem taşıyan bu ham kumaşlar baskılı keseler için üretilmek ile beraber tekstil sektörünün diğer kollarında da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Baskılı keseler üzerinde bulanan dijital ofset baskı boyaları da tıpkı baskılı keselerin ham maddesi olan organik kumaş gibi tamamen doğal kök boyalardan elde edilen, organik boyalardır. Ve bu boyaların ne çevreye ne de insana hiçbir zararı yoktur. Alerjik ve hassas bünyeye sahip olan bireyler için de kullanıma uygundur. Baskılı keseler üretilirken hiçbir zararlı madde ya da ham madde kullanılmamaktadır. Tamamen doğal ve organik olan tüm materyallerden faydalanarak üretilmektedir. Dolayısı ile baskılı keseler herhangi bir tehdit oluşturmamaktadırlar. Baskılı kese modelleri birbirinden farklı ve canlı renkler ile desenlerin ve şekillerin ahengini ortaya koyar. Küçük çanta boyutunda özel olarak tasarlanıp üretilmektedir.

Baskılı kese modellerinde en çok tercih edilen cüzdan maksadı ile kullanılan, fermuarlı ve baskılı olan modellerdir. Bu modellerin çift yüzüne baskı işlemi uygulanabilmektedir. Birçok baskılı kese modelinde ise el bileğine geçirilmek amacı ile bir bilek askısı ya da sapı eklenmiştir. Bu saplar baskılı keselerini ellerinde taşımak isteyen kullanıcılar tarafından çok sık tercih edilmektedir. Baskılı kese imalatları ülke genelinde yaygın bir şekilde devam etmesi ile birlikte dünya genelinde de Türkiye üretimi olan birden fazla baskılı keselerin satışı yapılmaktadır. Dünyaya açılan baskılı kese modelleri milli gelir sermayelerine de büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Tamamen doğal ve organik olan pamuklardan elde edilen ham kumaşlara uyarlanan keseler üzerlerine işlenen baskılar ile büyük ölçüde fark yaratmaktadır. Teknoloji ile modayı bir araya getiren baskılı keseleri taşıması kolay olduğu kadar, şıklığı ile de göz almaktadır.

Baskılı Kese Modelleri :

Baskılı Keseler Günümüze Kadar Nasıl Gelmiştir?

Tarihler boyunca insanoğlu her daim değerli eşyasını saklamak ve korumak adına kıyafetlerinin içlerine diktikleri gizli cepler ile para, ziynet ya da anahtar gibi önemli gereçleri hem taşımış hem de gizlemiştir. Daha sonraların da ise bu gizli olan cepler yine bir artık kumaş parçası ile beraber kıyafetlerin dış taraflarında dikilerek kullanılmaya başlanmıştır. Ceplerden keselere geçişlerde bu dönemde başlamıştır. Yuvarlak küçük torba yapısına sahip olan keselerin ağızlarını kapatabilmek adına birer ipi, kumaş ağızları kıvrılarak geçirilmiş ve büzdürme yöntemi ile ağız kısımlarını kapalı şekilde kullanıma uyarlanmıştır. Kese bilgisi tarihler boyunca insanoğlunun hayatında her zaman var olmuştur ve var olmaya da devam edecektir. Gelişen dünya ve teknoloji ile birlikte bez keseler şimdiki formlarına kavuşarak modernleşmiştir. Gelişen moda sektörü ile birlikte bez keselerin kullanım alanları da yaygınlaşmış ve daha da yaygın bir kullanım alanına kavuşacağının da sinyallerini vermiştir. Çünkü bez keselere gelişen teknoloji ile birlikte kişiselleştirme özelliği uygulanmaya başlandığından itibaren, baskılı keselerin kullanıcı profili daha da genişlemiştir. Özellikle kolay taşınabilme ve çantaların içerisinde yer kaplamama özelliklerine sahip olan keseleri firma, kurum ve kuruluşlar kendi logo, slogan ve marka yüzlerini baskı yaparak tanıtımlarını yaygınlaştırmaktadırlar. Baskılı kese kullanan firmalar modayı ve teknolojiyi iç içe geçirerek harikalar yaratan keseler için sıklıkla tercih etmektedirler. Çünkü baskılı keseler diğer bez çantalara göre daha yaygın bir kullanım ve taşıma alanı vardır. Bundan dolayı firmalar baskılı kese dağıttıkları kitleden geri dönüşleri çok daha fazla almakta ve kendi firmaları adına çok etkili bir reklam tanıtım yapmaktadırlar. Aynı zamanda baskılı keselerin sıfır atık proje kapsamında ki olumlu etkileri ve insanlardan aldıkları destek ile çok daha fazla ses getirmeleri kaçınılmazdır. %100 pamuk ile üretimi sağlanmış olan ham kumaşlardan elde edilen baskılı keseler için tüm baskı uygulamalarını kolayca yapmak mümkündür. Çünkü organik olan kumaşlarının dokuma sıklığı 41 ya da 42 tel olması, rahatlık ile işlem görebilme özelliğine sahip olması anlamına gelmektedir. Geri dönüşüm ve sıfır atığı tam olarak bire bir destekleyen baskılı keseler, aynı zamanda da hassas ve narin ciltler için de kullanımı oldukça uygundur.

Baskılı Bez Kesenin Faydaları

Doğal olarak tamamen pamuktan elde edilerek üretilmiş olan ham kumaşlardan yapılma baskılı keselerin bilinen hiçbir yan etkisi ya da zararı yoktur. Baskılı kese imalatı bittikten sonra klinik olarak ve teker teker birden fazla teste tabi tutulan keseler, her test sonucundan da tam not alarak tüketicisi ile buluşmaktadır. Bütün baskılı keseler %100 doğal pamuk ile üretilmektedir. Bu yüzden de doğaya, çevreye ya da insan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Aksine baskılı keselerin insan hayatına ve doğaya birden fazla katkısı bulunmaktadır. Doğayı ve insanı koruduğu gibi baskılı keseler birden fazla logo, yazı ya da slogan ile haber yayma yahut tanıtım yapmak amaçlı kullanılmaktadır. Reklam sektöründe sıklıkla tercih edilen baskılı keseler hem organik hem de istenilen tüm taleplere cevap veren muhteşem bir moda aksesuarıdır. Baskılı keseler her kesime, her yaşa uygun olduğu gibi her bütçeye de uygundur. Doğal ve özel olması ise baskılı keselerin en cezbedici yönleridir. Baskılı keseler insan hayatını bütünleyen bir özelliğe sahip olmasının yanı sıra, oldukça göz alıcı ve modern çizgilere de sahip, nadir ve nadide birer moda ürününün en etkili aksesuarları arasında yer almaktadır. Tarzına ve doğaya önem veren her birey tarafından da özenle kullanılmaktadır.