Baskısız Bez Çanta

BASKISIZ BEZ ÇANTA

Bez çantalar doğal pamuktan imal edilen kumaşlar tarafından tamamen organik ve doğal olarak dikilmektedir. Dikilen her bez çanta aslında insan hayatına olduğu kadar doğaya da fayda sağlamaktadır. Ham kumaşlardan dikilerek ve taşıma kolaylığı sağlayan bez çantalar tamamen doğal rengi olan ekru tonda kullanılmaktadır ve kesinlikle transparan özelliği yoktur. Çünkü bez çantaların kumaşı olan ham kuşların dokuma sıklığı 41 ya da 42 telden oluşmaktadır. En olarak ise yaklaşık en düşük 120 santimetre olarak üretilmektedirler. Doğallıktan yana olan her bez çanta atölyesi ve üreticisi baskı işlemi uygulamadan bez çanta üretmekte ve tamamen doğal olan formuna görüntü olarak da doğallığını bozmadan tüketiciye ulaştırmaktadır.

Baskısız Bez Çanta Özellikleri Nelerdir?

Ham kumaş ile dikimi tasarlanan ve kiloda da ağır materyalleri taşımak adına aynı zamanda da son günlerin moda ikonu olmuş olan organik bez çantaların en büyük özelliği kumaşı kadar duruşunun da sade ve doğal olmasıdır. Baskısız bez çanta, kendi kumaşından çanta formuna getirilmiş etkileyici bir doğallığa sahipken doğayı ve çevreyi korumanın gururu ile birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Baskısız bez çanta üzerinde herhangi bir simge, logo ya da yazı bulundurmamaktadır. Bu yüzden doğa ve doğallıktan yana olan her birey tarafından sıkça tercih edilmektedir. Baskısız bez çantanın bir diğer özelliği ise tarafsız duruşudur. Üzerinde bir baskı taşımadığı için herhangi bir ekstra işleme de gerek duymadan, yalnızca ham kumaşın çanta formuna göre dikilmesi yeterlidir. Baskısız bez çanta aynı zamanda modaya da büyük ölçüde katkılar sağlamıştır. Bu özelliği ve tamamen doğal olan formu sayesinde de her tarza uyum sağlamaktadır. Doğal yapısı ile de baskısız bez çanta dikimi ve üretimi oldukça modern bir yapı ile beraber tasarlanarak üretilmektedir. Modern ve organik olan baskısız bez çanta aynı zamanda oldukça özgür bir görünüme de sahiptir. Baskısız bez çanta kullanan tüketici açısından özgürlük, moda ve sıfır atık misyonu var ise, baskısız bez çanta kullanarak bu misyonun altını çizerek, kendi vizyonuna da bez çanta ekolünü eklemektedir.

Siyah Baskısız Bez Çanta

Baskısız Bez Çanta Dikimi

Ham kumaşları yaklaşık olarak 35’ e 40 ölçülerde keserek, yine kendi kumaşından elde edilen çanta sapları eklenerek tamamen doğal rengi olan ekru tonda üretilen baskısız bez çanta, bez çanta atölyeleri, bez çanta dikim evleri, bez çanta üreticileri ya da bez çanta imalatçıları tarafından üretilmektedir. Bez çanta dikimleri oldukça kolay olmasına rağmen, elde dikilen çantaların dayanıklılığı pek de uzun süreli olmamaktadır. Çünkü baskısız olarak hiçbir şekilde dikiş dışında işlem görmeden makineler tarafından sağlam dikişler ile dikilen baskısız bez çanta, elde dikilmiş baskısız bez çantaya nazaran hem daha dayanıklı hem de daha uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Özellikle sap kısımlarının çapraz ve çift dikiş olarak sık bir dikim tekniği ile makineler tarafından dikilen baskısız bez çanta kullanımı çok daha mutlaktır. Baskısız bez çanta üretiminin amacı tamamen doğal olması ve bu doğallığı korumasıdır.

Son dönemlerde özellikle kullanımı yaygınlaşan baskısız bez çanta modellerini tercih eden kullanıcılar günden güne artmaktadır. Doğayı korumak isteyen ve kendi sağlığından sonra da gelecek nesillere bir doğa bırakmak isteyen her bilinçli tüketici tarafından sıkça tercih edilmektedir. Değişen ve büyüyen sanayi dünyasından dolayı doğa, çevre ve insan sağlığı olumsuz yönde etkilenmektedir. Özellikle insan sağlığını derinden etkileyen sanayi sektörü, insanlarda ağır alerji ve kronik hastalıklara yol açmaktadır. Ancak bu duruma dur demenin en güzel yöntemini bulan tekstil sektörü, baskısız bez çanta üretimine başlamıştır. Ve üretimin ilk amacı doğayı korumak iken aynı zamanda da hassas ve alerjik bünyeye sahip olan bireylerin özellikle sıcak yaz günlerinde ter ve sıcaktan dolayı tahriş olan ciltlerini rahat ettirmek amacı ile de baskısız bez çanta üretimi çoğalmıştır.

Baskısız Bez Çanta Renkleri

Baskısız bez çanta üretiminin önemi olarak vurgulanan geri dönüşüm ve sıfır atık projeleri kapsamında yapılıyor oluşudur. Tamamen %100 saf pamuktan imal edilen ham kumaşlar yani bilinen adı ile Amerikan bezleri ile organik olarak doğayı ve çevreyi korumak amacı ile üretilen baskısız bez çanta, moda, tekstil ve insan sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır. Bilinçli bir tüketim sağlamak adına da büyük önem taşıyan baskısız bez çanta aslında tamamen özgür ve farkındalık yaratan bir tarza sahiptir. Bilinçli şekilde tüketimi destekleyen hemen her bireyin omuzlarında ve ellerinde sıkça denk gelinen baskısız bez çanta, üretilmeye başlandığı ilk günden beri sıkça tercih edilmektedir. Her gün yenilenen dünyada her iş kolunun da kendini yenilemesi ve daha yararlı işler çıkararak hayatta iz bırakabilmesi adına tasarımda, üretkenlikte ve bilinçli tüketimde öncü olan baskısız bez çanta modelleri, insan yaşamının da büyük ölçüde yardımcı bir aksesuar olarak sürekli gündemdedir. Plastik, naylon ya da polyester gibi ham maddeler kullanılmadan tamamen doğal olarak üretilen baskısız bez çanta, uzun ömürlü ve dayanıklı yapısı ile de tüketiciyi kendine hayran bırakmaktadır.

Çevre ve doğa dostu olan baskısız bez çanta gündelik yaşamda hemen her alanda insanlara ayak uydurmaktadır. Her an ve her yerde tüketici ile birlikte olan baskısız bez çanta sağlık açısından önemli olduğu kadar ekonomik açıdan da büyük önem taşımaktadır. Toprak ananın insanoğluna koşulsuz ve karşılıksız vermiş olduğu nimetlerden biri olan pamuklar ile tamamen doğal olarak üretilen baskısız bez çanta maliyetleri de oldukça düşüktür. Dolayısı ile tüketici ile buluşan her baskısız bez çanta doğa dostu olduğu kadar aynı zamanda da bütçe dostudur. Ev ve dünya ekonomisine olan katkılarından dolayı baskısız bez çanta üretimi her geçen gün yaygınlaşmakta ve gelişmektedir. Dünyanın temelini oluşturan ekonomi ve sağlık adına en destekçi ürünler olan baskısız bez çantalar aynı zamanda moda ve tarz dünyasında da lider durumdadır. Üretimi ile sürekli gelişen ve milli sermayeye de çok büyük ölçüde destek olan baskısız bez çanta imalatları, doğal yollardan elde edilmesinden kaynaklı düşük maliyetli olarak üretilmektedir.

Baskısız Ham Bez Çanta

Baskısız bez çanta model ve ölçüleri bez çanta formuna göre değişkenlik göstermektedir. Ana formda beş farklı modele sahip olan baskısız bez çanta modelleri genellikle kumaş askılı ya da ip askılı olarak iki gruptan oluşmaktadır. Ancak her iki grubunda içerisinde bulunan baskısız bez çanta modellerinin ölçüleri aynıdır. 10 x 13 santimetre olan en küçük boya sahip baskısız bez çanta 15 x 20 santimetre olan baskısız bez çanta modelleri birbirlerine en yakın ölçüye sahip iki modeldir. Bu iki modeli takip eden 20 x 30 santimetre ve 25 x 35 santimetre olan diğer yakın ölçülü orta boy baskısız bez çanta modelleri gelmektedir. Ve son olarak sıklıkla tercih edilen ve en büyük boyutlara sahip olan diğer ikili baskısız bez çanta modelleri ise 30 x 40 santimetre ve 40 x50 santimetre olarak üretilmektedir.