Bez Çanta Çeşitleri

BEZ ÇANTA ÇEŞİTLERİ

Tamamen doğal olarak üretilen ve yaygın bir kullanım alanına sahip olan bez çantalar, birden fazla tasarım ve kullanım amacı ile birlikte tamamen doğal olarak üretilmektedir. %100 pamuktan elde edilen ve %100 pamuk iplik ile dikimleri tamamlanan bez çanta çeşitlerinin günümüzde ağırlıklı olarak tanıtım amacı ile özel baskı ya da dikim ile tasarlanmış olsa da gündelik yaşamda ve kiloca ağır malzemeleri taşımak amacı ile de sıklıkla tercih edilmektedir. Bez çanta çeşitleri bez çanta atölyeleri, imalatçılar ve tasarımcılar tarafından her gün yenilenerek üretilmeye devam etmektedir. Yüzlerce farklı bez çanta çeşitlerini kullanım yaygınlaştıkça model ve şekil olarak da gelişmeye ve değişmeye devam etmektedir. Bez çantalar son günlerin modası haline gelmek ile beraber, kişiden kişiye ve kullanım tarzına göre de çeşitleri değişmektedir. Herkese hitap eden ve göz alıcı şekiller de olan bez çanta  aynı zaman da gün geçtikçe daha çok tercih edilmektedir.

 

Baskısız Ham Bez Çanta
Baskılı Siyah Ham Bez Çanta
Baskılı Büzgülü Kese
Baskılı Renkli Tela Çanta
Baskılı Clutch Bez Çanta

Bez Çanta Çeşitlerinin Modelleri

Yaygın bir kullanım alanına sahip olan bez çanta çeşitleri birçok formda da ayrıca üretilmektedir. Hem fiyat açısından hem de kullanım alanlarının yaygınlaşmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedirler. Bez çanta çeşitlerinin model olarak öncelikle promosyon yani tanıtım amaçlı firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunu nedeni ise hem çevreye hem de insan sağlığına zararı olmayan ham kumaşlardan üretilmesidir. Tanıtım ve reklam amacı ile üretilen bez çanta çeşitlerinin üzerine reklam, slogan ya da firma logolarını bastırarak ücretsiz bir şekilde halka arz eden modeller önde gelmektedir. Tek omuza çift askı olarak ve bazen tek taraflı bazen ise çift taraflı baskı ve işleme yapılarak kullanıma ve amaca uygun haline getirilerek bez çanta çeşitliliğini çoğaltmaktadırlar. Ancak reklam amaçlı üretilen bez çantaların arasında ince ip askılı ve sırt çantası olarak da kullanıma uygun olan birden fazla model mevcuttur. Bez çanta çeşitlerinin arasında en yaygın olarak kullanılan model ise alışverişe ve uzun ömürlü kullanıma dayalı olan modellerdir.

Bez Çanta Çeşitlerinin Ölçüleri

Ağırlıklı olarak ham kumaştan elde edilen bez çanta çeşitlerinin ortalama ve en sık kullanılan ölçüsü 35’ e 40’ tır. Bez çanta çeşitleri adından da anlaşıldığı gibi ham kumaştan üretildikleri için yumuşak bir forma sahiptirler. Bez çantaların tercih sebeplerinin en başında plastik poşet ve kâğıt torba gibi malzemelerin kullanımından kaçınılarak, doğaya, çevreye ve insan sağlığına etki edecek olan zararı en aza indirgemektir. Bez çanta çeşitleri poşet ve kâğıt torbalara oranla daha dayanıklı ve birden fazla sürekli kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Ayrıca bez çanta çeşitlerinin birçok modelinin üzerine kaplama, boyama, nakış ya da boncuk işleme gibi detaylara uygun olarak üretilmektedir.

Bez Çanta Çeşitlerinin Özellikleri

Bez çanta çeşitleri organik olarak ham kumaştan imal edilmektedir. Dikiminin ve üretiminin yaygın olduğu kadar satın alınabilme oranı da bir o kadar yaygın ve her bütçeye uygundur. Maliyeti düşük olan ve her türlü her açıdan fayda sağlayan bez çanta çeşitleri, sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Elde kullanılan boyutlarının dışında, sırtta çift askılı, sırtta tek askılı, yandan geçirmeli tek askılı modelleri mevcuttur. Ancak en yaygın şekli ile tek omuzda çift askılı ya da çift ipten yapılmış askılı olan bez çanta çeşitleri kullanılmaktadır. Bez çanta çeşitlerinin, doğa ve insan sağlığı dostu özelliği ile hemen her kesimden kişiye hitap eden genel bir yapıları vardır.