Bez Çanta Fiyatları

BEZ ÇANTA FİYATLARI

Son zamanlarda çevre kirliliğinin önlenmesi, doğaya atılan plastik atıkların azaltılması için oluşturulan duyarlılık bez çantalara olan rağbeti arttırdı. Poşet çantaların üretiminde sağlığa zararlı kimyasal maddeler kullanılırken, bez çantalarda pamuk-keten gibi sağlığa zararı olmayan maddeler kullanılması ürünü daha tercih edilir kılıyor. Bu ürünlerdeki artış yeni bir pazar oluşmasını sağlarken, birçok markaya da yeni bir kapı açtı. Genellikle pamuktan üretilen ve doğada çözülmesi kolay olan bu çantaları hem sade, ham olarak hem de baskılı olarak çeşitlilik arz etmekte. Bu çeşitlilik ise çantaların kullanım alanlarını oldukça genişletmekte. Çantaların kullanım kolaylığı, estetik olması, dikkat çeken görsel baskıları ise kullanıcılar tarafından çok rağbet edilen bir ürün olmasını sağlamakta. Bununla birlikte ürünün, alıcının istediği ebatlarda tasarlanabilir olması ve tasarımını istediği gibi yaptırabilmesi ya da kendi tasarımını yapabilmesi gibi alternatif durumları da tercihleri arttırıyor. Bez çantanın bir diğer olumlu yönü ise yıkanıyor ve kolay temizleniyor olması. Bu özelliği ile aldığınız bir bez çantayı defalarca kullanma olanağına sahip oluyorsunuz. Ayrıca katlanılır olma özelliği sayesinde yer kaplamadığı için istediğiniz yere koyabiliyor, ihtiyaç dâhilinde hemen çıkarıp kullanabiliyorsunuz.

Bez çanta modelleri genellikle klasik olarak 35 X 40 ebatlarında üretilse de farklı farklı boyutlarda bulmakta mümkün. Bez çantaların şeffaf bir yapıda olmadığı için içini göstermemesi, poşet çantalara nazaran daha fazla ağırlık taşıması özellikleri dolayısıyla kullanımı oldukça rahat ve konforlu. Ayrıca bez çanta fiyatları her keseye hitap edebilecek şekilde ve oldukça da ekonomik. Çünkü bez çantayı özel tasarım olarak yüksek bir fiyata alabileceğin gibi ham şekilde alıp, kendin tasarımını yaparak ucuza da mal edebilirsin. Bir diğer önemli husus ise üretiminde çok fazla kimyasal madde kullanıldığı için hem sağlığımızı hem de çevreyi tehdit eden poşet çantadan kurtulup, sağlığımızı ve çevremizi de korumuş olacağız.

Birçok fayda içeren bu bez çantaların kısaca fiyatlarına bakacak olursak; 35 x 40 ebatında olan ham bez çantanın adet fiyatı ortalama 2.50 TL iken, bu fiyat çantanın markasına, kalitesine ve modeline göre değişiyor. 35 x 40 ebatında hazır baskılı bir çantanın adeti ortalama 7 TL’den başlarken, kişiye özel baskı çantalar ise ortalama 20 TL ile başlıyor. 35 x 40 ebatındaki tasarım bez çantasının adet fiyatı ise ortalama 30 TL’den başlıyor. Bu fiyatlar çantanın yapımında kullanılan kumaşın çeşidine, modeline, küçüklüğüne ve büyüklüğüne göre azalabiliyor ya da yükselebiliyor.

Bez çantaların adet fiyatları ortalama bu şekildeyken toptan alımlarda bu fiyatlar daha da uygun oluyor. Özellikle işletmeler toptan sipariş verip, kendi logolarını da ham çanta üzerine baskı yaptırmayı tercih ediyor. Böylece eskiden müşterilerine kendi logolarının olduğu poşet çanta ile ürünlerini verirken, şimdi onun yerine bez çanta ile veriyor. Bununla birlikte çanta üzerine tasarım yapanlarında tercihleri toptan ham bez çanta almak oluyor. Günümüz dünyasında atölyelerin ve etkinliklerin çoğalması ile bez çanta yapımı da atölye ve etkinlik olarak yapılmakta. Hem yetişkinlerin hem de çocukların katıldığı bu atölye ve etkinliklerde kullanılacak ham çantalar toptan bir şekilde alınıyor. Bu şekilde toptan alımlar ile üretimin maliyeti en aza düşürülüyor ve ekonomik bir ürün elde ediliyor.

Bez Çanta Baskılı

Bez çantayı ham bir şekilde bulabileceğiniz gibi hazır baskılı, kişiye özel baskı ve özel tasarım şeklinde de bulmak mümkün. Bu tamamen kişinin seçimine kalmış bir şey. Eğer ben kendi tasarımımı yapar, harikalar yaratırım ya da bunu denemek, öğrenmek istiyorum diyorsanız ham bez çantası tam size göre. Ama bunlarla uğraşamam, yeteneği yok ya da bunun için zamanım yok diyorsanız da bez çanta baskılı olarak hazır bir şekilde size sunuluyor. Çok fazla çeşitlilik arz etmesiyle, istediğiniz görsel baskıyı bulma olasılığınız da oldukça fazla. Ayrıca istediğiniz baskıyı veya tasarımı sizin için yapacak yerlerde var. Siz ne istediğinizi anlatıyorsunuz, onlar da sizin istediğiniz şeyi aynen yapıyor. Bu maliyet olarak biraz yüksek olsa da çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Baskılı bez çanta kullanımı birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Örneğin şirketler ham çanta üzerine kendi logolarını bastırarak geniş bir kitleye tanıtımlarını kolay bir şekilde yapabiliyorlar. Aynı şekilde siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, marketler, markalar vb. kurumlar da bu şekilde tanıtımlarını yapabiliyor. Bu şekilde hem insanların kullanabileceği bir ürünü onlara sunmuş oluyor hem de kendi tanıtımlarını çok daha uyguna getirmiş oluyorlar. Bununla da kalmıyor bu baskılı bez çantaları seyahatlerinde kullananlar sayesinde markalarını dünyaya da duyurabiliyorlar. Ne güzel değil mi hem çevreyi koruyorsun hem görselliği ile gözlere hitap ederken, kullanım rahatlığıyla da konfor sunuyorsun hem de neredeyse tüm dünyaya markanı, adını tanıtma imkânına sahip oluyorsun.

Bez çanta boyanabilir olma özelliği ile sizin olduğu kadar çocuklarınız için de güzel bir fırsat sunuyor. Çocuklarınız bir yandan vakitlerini eğlenceli bir şekilde değerlendirirken, bir yandan da sanatsal yeteneklerini ortaya koyma imkânı buluyorlar. Ve ortaya sizin veya kendilerinin kullanabileceği harika ürünler ortaya çıkıyor. Bununla birlikte çocuklarınız eser üretmenin zevkini tadıyorlar. Zengin bir hayal dünyasına sahip olan çocuklarınızın bu hayal dünyalarını desteklemek ve görsele dökebilmeleri sağlamak için arkadaşlarıyla bir araya getirerek veya bir kumaş boyama, resimleme atölyesine götürerek onlara bu imkânı sunabilirsiniz. Tabi bu etkinliği beraberde yapabilirsiniz ki çocuklarınızın bundan çok memnun kalacağına eminim.

Eminönü Toptan Bez Çanta

Her üründe olduğu gibi bez çantayı da toptan almak ürünün daha uyguna gelmesi demek. Özellikle bez çanta tasarımı veya baskısını yaparak kazanç sağlayan kişilerin tercih ettiği bir yoldur toptan alım işi. Bu şekilde kârlarını arttırmayı amaçlarlar ki öyle de olur. İstanbul’da Eminönü toptan bez çanta konusunda ilk tercih edilen yerlerden birisidir. Birbirine yakın birçok pasajın olması, ham bez çanta üretiminin çoğunun burada yapılması ve tercih etme, seçme olanağının oldukça fazla olması alıcıların yolunu Eminönü’ne çıkarır. Alıcı burada toptan ürün alabildiği gibi tane olarak da alma seçeneğini bulabilir.

Toptan bez çanta alınabilecek bir diğer yer ise İstanbul İstoç’tur. Türkiye’nin toptan ürünlerinin imalatının ve satışının yapıldığı en büyük ticaret merkezi unvanına sahip olan İstoç toptan bez çanta almak için tercih edilen ilk yerdir diyebiliriz. Ayrıca buradan yurtiçindeki ve yurtdışındaki müşterilere de hizmet verilmektedir.

Toptan alıma en çok rağbet edenler genellikle firmalardır. Bez çanta kullanımının yaygınlaşması ile yeni bir pazar oluşması, firmaları da ister istemez bu yöne doğru itmiştir. Daha önce satmış oldukları ürünlerini koymak için logolarının olduğu poşet çantaları kullanırken, birçoğu poşet çanta yerine bez çanta kullanmaya başlamıştır. İstedikleri kadar ürünü toptan alıp üzerine kendi logolarını bastırarak müşterilerine sunmaları daha uygun fiyata gelmektedir. Firmaların bu çantaları kullanmasının bir diğer avantajı, kendilerinden alışveriş yapan müşterilerinin bu çantaları normal zamanda kullanma olanağının olması ile uzun zaman tanıtımlarının yapıyor olmasıdır.

2 Yorum

 1. Avatar Harika

  Parekende satışınız var mı? Varsa adresiniz nedir? Gelip bakmak istiyorum

  • Avatar serkancanta

   Merhabalar adresimize gelerek alıp yapabilirsiniz.
   Ayrıca trendyol yada serkancanta.com/magaza adresinden de ulaşabilirsiniz.