Bez Çanta Modelleri

BEZ ÇANTA MODELLERİ

Günümüz dünyasında kullanımı gittikçe artan bez çantanın kullanım alanının genişliği sebebiyle de birçok modeli bulunmakta. Bez çanta modelleri, renkleri, üzerindeki görselleri ile birçok kişinin ilgi odağı da olmakta. Ayrıca ham maddesi yüzde yüz pamuk olan kumaşlardan üretilen bez çantalar hem çevrenin hem de sağlığımızın dostudur. Çünkü üretiminde kimyasal maddelerin kullanıldığı poşet çantalar doğada çözülmeyip, doğayı ve sağlığımızı tehdit ederken, yüzde yüz pamuktan üretilen kumaşlar ile üretilen bez çantalar doğa da çözülme ve geri dönüşümü sağlanabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca kumaşların sık dokusu sebebiyle sağlam ve güçlü olan bez çantalar, içinde taşınan eşyaların güvenliği açısından da rahatlıkla kullanılabilir özellikte. Baskılı ham çanta ve baskısız ham çanta modellerinin yanı sıra tasarım yapmak için de ham bez çanta tercih edilmekte. Ham bez çanta da tercih seçeneğinin çok olması her bütçeye de hitap etmesini sağlamakta .

.

Baskılı ve Baskısız Bez Çanta

Bez çanta imal edilirken baskısız ham bir şekilde imal edildiği gibi, baskılı olarak da üretimi yapılmakta. Baskılı ve baskısız bez çanta kullanıcının tercihine göre yapılmaktadır. Kendi tasarımını yapmak isteyenler baskısız ham çanta türünü tercih ederken, bazıları da hazır baskılı bez çantaları tercih etmekte. Birbirinden güzel görsellerin ya da mottoların basıldığı çantalar göze ve duygulara hitap etmesi dolayısıyla oldukça rağbet gören bez çantalar arasında yerini almakta. Bununla birlikte promosyon olarak bez çanta kullanmayı tercih eden firmalar, bez çanta üzerine markalarını ve mottolarını üretirler.

 

Baskılı Bez Çanta
Baskılı Ham bez Çanta
Baskılı Ham Bez Çanta 2
Baskılı Ham Bez Çanta 3
Baskısız Ham Bez Çanta

Körüklü ve Körüksüz Bez Çanta

Körüklü ve körüksüz bez çanta arasındaki fark nedir diyecek olursak. Körüksüz bez çanta iki kumaş parçasının birleştirilerek dikilmesi ile oluşturulan sade çanta çeşididir. Körüklü bez çanta ise iki kumaş ile birlikte dikilecek olan bez çantanın alt kısmına bir kumaş parçası daha ilave edilerek dikilen bez çantadır. Körüklü bez çanta bu özelliği ile desteksiz olarak yere bırakınca durabilme özelliğine sahiptir, körüksüz bez çanta modelinde ise bu söz konusu değildir. Körüklü ve körüksüz her iki çantanın da kendilerine has bir kullanım alanları vardır. Bu kullanım alanlarına göre kullanıcılar tarafından tercih edilirler.

Bez Çanta Üretimi

Büzgülü Bez Çanta

Ham bez çanta çeşitlerinden olan büzgülü bez çanta, küçük veya büyük boyutlarda olabilmekte. Özellikle küçük boyutlarda daha çok kullanılan büzgülü bez çanta, özel günlerde paketleme yapmak için kullanılmakta. Kına gecelerinde hediyelik kınalar paketlenirken, nikâh merasimlerinde de nikâh şekeri paketlenebilmektedir. Bu küçük bez keseler içine kurutulmuş lavanta ve yasemin gibi çiçekler koyarak, dolap içlerine veya odanızın bir köşesine koyarak güzel ve ferah bir koku elde edebilirsiniz.   Ayrıca mutfaklarda kuru gıda, kuru yemiş ve bakliyat gibi ürünleri saklamak için de büzgülü bez çantalar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yine banyolarda kirli çamaşır sepeti yerine kullanılabildikleri gibi makineye çamaşır atarken içine çamaşır konularak makineye de atılabilir. Büzgülü bez çantaların veya keselerin tek büzgülü ve çift büzgülü olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır.

 

Büzgülü Bez Çanta
Baskılı Büzgülü Bez Çanta

Kanvas Bez Çanta

Keten olarak da bilinen kanvas kumaştan üretilen kanvas bez çanta pratik ve kombin tamamlayıcı olması sebebiyle son zamanlarda kullanımı artmıştır. Normal ham bez çantaya nazaran daha sağlam olan kanvas bez çanta, aynı şekilde sağlam sapı veya kulpu sayesinde ağır yükleri de rahatlıkla ve güvenle taşınabilmektedir. Kanvas bez çanta üzerine basılan görseller veya mottolar, kanvas bez çantanın üretiminde kullanılan kumaşının sık dokusu sebebiyle tok durmasından dolayı daha güzel ve parlak görünmektedir. Bu sebeple promosyon olarak bez çanta ürününü kullanan firmalar genel olarak kanvas bez çantayı tercih etmektedirler. Ayrıca sağlamlığı dolayısıyla market ve pazar alışverişinde de genellikle kanvas bez çanta kullanılmaktadır.

Gabardin Bez Çanta

Yüzde yüz pamuk kumaştan üretilen gabardin bez çanta kumaşının sık dokusu ve pürüzsüz yüzeyi ile üzerine yapılan baskılar ve tasarımlar daha güzel durmaktadır. Bu anlamda promosyon ürünü olarak tercih edildikleri gibi kreş ve anaokulu çantası, çocuk sırt çantası, fuar, spor ve etkinlik çantası olarak da tercih edilmekte. Gabardin bez çanta normal ham bez çantaya nazaran daha kalındır. Bu sebeple de daha sağlam bir yapıya sahiptir. Gabardin bez çantanın birçok rengini ve modelini bulunmaktadır. Bunun yanında gabardin bez çantalar da doğal yapısından dolayı sağlıklı olduğu kadar çevre dostudur.

 

Clutch Bez Çanta

Clutch bez çanta modelleri genellikle küçük ve fermuarlı olarak yapılan bez çantalardır. El çantası, makyaj çantası ve kalemlik gibi çeşitleri olan clutch bez çantalar kullanım açısından da oldukça pratiktir. Clutch bez çantalar, çeşit çeşit renkleri, üzerindeki şık görselleri ile özellikle gençlerin ilgisini çekmektedir. Hafif yapısının yanında sağlam olması, yıpranmaya ve yırtılmaya karşı dirençli olması ve temizliğinin kolay olması ile clutch bez çantaları en çok rağbet gören bez çantalar kategorisinde yerini almaktadır. Ayrıca promosyon içinde clutch bez çantalar iyi bir tercihtir. Clutch bez çantaların daha küçük modelleri cüzdan veya bozuk para çantası olarak da kullanılabilmektedir. Ayrıca clutch bez çantaları astarlı ve astarsız olarak da üretilmekte.

Clutch Çanta

Kulplu Bez Çanta

Günümüz dünyasında gittikçe artan bez çanta kullanımı, çeşitliliği de arttırmaktadır. Doğal yapısı ile sağlığa zararsız olan bez çantalar doğada çözülebilir olması ile de çevre dostu olduğu için kullanımı yaygınlaşmaktadır. Birçok alanda kullanılan bez çantalar, yapısı dolasıyla kullanım kolaylığı da sağlamakta. Bu anlamda kulplu bez çanta genellikle çok tercih edilen bez çantalardandır. Kulplu bez çantalarda, kulp çantanın kendi renginden olduğu gibi farklı renklerde de olabilmektedir. El çantaları kısa kulplu iken kol ve çapraz çantalarda kulp uzundur. Sırt çantaların da ise hem elde taşımak için kısa kulp hem de sırta takılması için uzun kulp yapılmaktadır. Cüzdanlarda ve daha küçük boyutlardaki bez çantalara ise oldukça kısa kulplar kullanılmaktadır. Bez çanta kulpları genellikle çantaların kullanım alanlarına uygun olarak tasarlanmaktadır.

Renkli Kulplu Baskılı Bez Çanta

Çekmeli Bez Çanta

Büzgülü çantanın farklı bir versiyonu olan çekmeli bez çanta çok amaçlı bir kullanım şıklığını bize sunar. Tekstil sektörünün mühendislik örneği olarak görülebilecek olan çekmeli bez çantaların kulplarını çektiğiniz zaman büzgülü çanta şekline dönüşerek çantanızın içindeki eşyalarınızı kapatarak muhafaza eder, ancak kulpları açtığınız zaman da büzgülü bez çanta birden bir sırt çantasına dönüşüverir. Baskılı ve baskısız versiyonları bulunan çekmeli bez çantaların kulpları da birbirinden şık şekilde tasarlanabilmektedir.

Fermuarlı Bez Çanta

Kullanım açısından hayatımıza kolaylık sağlayan bir diğer ürün bez çanta da fermuarlı bez çanta çeşitleridir. Genellikle küçük boyutlarda tasarlanan fermuarlı bez çantalar, çantamızın içine koyabileceğimiz bir ikinci çanta özelliği taşımaktadır. Gerek makyaj malzemelerimizi gerek özel eşyalarımızı veya hemen elimizin altında olmasını istediğimiz eşyalarımızı çantadaki diğer eşyalara karıştırmadan muhafaza edebilmemiz sağlayan fermuarlı çantalar, birbirinden şık görsel baskıları ve renkleri ile kullanıcılarının gönlüne hitap etmektedir. Astarlı ve astarsız modelleri olan fermuarlı bez çantalar, gençler ve çocuklar için harika bir kalemlik seçeneği de olabilir.

Fermuarlı Clutch Bez Çanta

Daha fazla soru sorma ve fiyat almak istiyorsanız formdan bizlere ulaşabilirsiniz, yada whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 05326214111