Bez Çanta Modelleri

BEZ ÇANTA MODELLERİ

Bez Çanta Modelleri ve Çeşitleri

Günümüzde çokça kullanılan bez çanta modelleri üretim aşamasından başlayarak farklılıklar içermektedir. Özel ebatlarda hazırlanmasının yanı sıra boyutları da yine istekleri uygun yapılmaktadır. Ham maddesi pamuk olmakla beraber binlerce yıldır üretilen bu çanta modellerinde kullanılan tekniklerde farklı olabilmektedir. Baskılı ya da baskısız olabileceği gibi modellerde tasarım kullanımı da belirleyicidir. Gabardin kumaş, rips kumaş veya kanvas kumaş maddelerinden bez çanta modellerinin yapıldığı bilinmektedir. Peki, bez çanta modelleri hangi baskı seçenekleri bulundurur?

Bez Çanta Modelleri Üretimi

Söz konusu bez çanta modelleri dikimi için farklı kumaşlar kullanılmaktadır. Söz konusu üretimlerde kalite standartları baskı durumlarına göre belirlenir. Kumaşın iç kısmına işlemesinden ötürü çok daha dayanıklı olan empirme baskı çokça kullanılır. 5 renge kadar yapılabilir olan bu baskı türüyle bez çanta modelleri şekillendirilmektedir. Kumaşın dış yüzeyi için ise ofset baskı yapılmaktadır. Çok daha güzel bir görünüm açısından bu baskı türü seçilmektedir. Renkli çalışmalar daha iyi sonuçlar verdiği gibi logo eklemeleri de şık durmaktadır. Kumaşın dış yüzeyinde geçerli olan transfer baskıyla uzun vadeli proje çantalar yapılmaktadır. Net ve kaliteli duruşa sahip bayan bez çanta modelleri bu şekilde hazırlanmaktadır. Çok uzun seneler aynı bez çanta modelleri gerek işlevsel gerek aksesuar olarak kullanıma uygundur. Bu noktada oldukça geniş bir yelpazeye sahip olmakla beraber tercih edilme oranı da artmaktadır.

Bez Çanta Tercih Nedenleri

Her geçen gün kullanım oranının arttığı bilinmekle beraber bez çanta tercih nedenleri de merak edilmektedir. Çeşitli avantajları sıralanabilirken bu durum genel çerçevede değerlendirilmektedir. İlk olarak çok daha sağlıklı olması ve çevre dostu özelliği dile getirilmektedir. Gerek üretiminde kullanılan malzemeler gerek eklenen unsurların tamamı doğaya zarar vermemektedir. Kumaş yapısının kalitesi bilindiği gibi tercih edilen boyalarda sorunsuzdur. Baskı süreçlerinde de insan sağlığını riske atacak unsur bulunmamaktadır. Bundan dolayı çocuklara yönelik bez çanta modelleri her geçen gün yenilenir. Çok farklı çizgi kahramanların bulunduğu bez çantaların kullanımı söz konusudur.

Çevreye duyarlı yapısı ise popüler olan alternatifleriyle karşılaştırıldığında çok daha iyi anlaşılmaktadır. Özellikle marketlerde kullanılan naylon poşetlerin doğada yıllarca yok olmadığı bilinmektedir. Devamlı üretilmesi ve sonrasında hemen kullanılıp atılması sonucunda kirlilik birikmektedir. Bez çantalar ise yapısı gereği çözümlenmesi kolay ürünlerdir. Ayrıca dayanıklı yapısından ötürü çok uzun yıllar aynı ürünün kullanımı söz konusudur. Çamaşır makinesinde ya da elle silinerek kirliliği giderilmektedir. Her türlü eşya taşınmasında kolaylık sunması, yıpranmasının geç olması da bez çanta modellerinin tercihinde belirleyicidir. Aşınma durumları olmadığı gibi dayanıklı taban bölümü sayesinde ürünler taşınmaktadır. Gıda ürünlerinin taşınması noktasında da naylonlara göre daha sağlıklı olduğu da ifade edilmektedir.

Naylon ya da kağıt poşetlerde devamlı bir maliyet ortaya çıkması da aradaki farkı göstermektedir. Kağıt poşetler ekonomik anlamda da çok daha cazip olmaya devam etmektedir. Her zaman bir maliyet çıkmaması, çok ağır ürünlerin dahi rahatlıkla taşınabilmesi tercih nedenlerinden sadece birkaçıdır. Üretim süreçleri özelinde değerlendirme yapıldığında bez çantaların çok daha az enerjiyle üretilmektedir. Başlı başına bir başka ekonomik gerekçe olarak bu da sıralanmaktadır.

Çok Tercih edilen Bez Çanta Modellerinin ölçüleri;

  • Omuz Tipi Bez Çanta 40 cm x 35 cm
  • Omuz Tipi Bez Çanta 40 cm x 40 cm
  • Clutch Bez Çanta 10  cm 20 cm
  • Sırta Takılabilen Bez Çanta ( Büzgülü ip çekmeli ) 40 cm 40 cm

Bez Çanta Modellerinde Kullanılan Kumaşlar

  • Rips 140 gram, 200 gram 300 gram,
  • Ham bez gabardin 140 gram, 200 gram, 320 gram
  • Ham bez kumaş 130 gram, 140 gram
  • Ham bez kanvas kumaş 140 gram, 200 gram
  • Nonwoven polyester tela kumaş 60 gram, 90 gram

Bez Çanta Modelleri Kullanımı

Farklı renklerde ortaya çıkabildiği gibi tasarımları da değişken bayan bez çanta modelleri çok fazladır. Kullanım durumlarına göre renk seçimleri de baskılı ya da baskısız olması da belirlenmektedir. Belirli amaçlarla doğrultusunda bir pazarlama etkinliği kapsamında da bu çanta üretimleri yapıldığı görülmektedir. Özellikle tanıtım için firmalar bu yolu çokça kullanmaktadır. Bir markanın tanıtımı olabileceği gibi bir şirket ya da ürün tanıtımları da bez çantalarla gerçekleştirilmektedir. Özellikle büyük fuar organizasyonları ya da kapsamlı toplantılarla bu tanıtımları güzel sonuçlar vermektedir. Promosyon ürünleri denilince ilk akla gelenlerden bir tanesi de şüphesiz bez çantalar olmaktadır. Buradaki en büyük amaç ise gündelik hayatta bu çantaların çokça kullanılacak olmasıdır. Bu sayede çanta üzerindeki logo ya da marka ismi her gün yeni kişiler tarafından görülecektir. Bu hedef doğrultusunda potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek isteyen firmalar projeler geliştirmektedir. Daha kaliteli bez çantaların ilgi çekici şekilde üretilmesi istenmektedir. Tek taraflı ya da çift taraflı baskı durumları da buna göre yapılmaktadır.

Promosyon Bez Çanta Modelleri

Hedef kitle özelinde yapılan çalışmalarla bez çantaların kullanımında artış gerçekleştirilmektedir. Artık hemen yırtılan ya da hiçbir şey taşıyamayan poşetler yerine bez çantalar kullanılmaktadır. Bu sayede marka tanıtımları olurken aynı zamana farklı konsept çalışmaları da bulunmaktadır. Bunlardan bir başkası da marketlerde poşet yerine bez çanta hediye etmektedir. Hemen her zincir markette bu uygulama önemli bir başarıyı da beraberinde getirmektedir. Müşteri memnuniyeti sağlanırken daha sağlam bu bez çantalar tek kullanımlı değildir. Her zaman markete giderken müşteriler yanlarında bu çantaları taşımaktadır. Görünürlük kazandırmasıyla bez çanta kullanımı da çeşitlenmiş olmaktadır. Logonun çanta üzerinde nereye yapılacağı, market isminin nerede bulunacağı iyi araştırılmaktadır. Her zaman için karşıdan daha rahat görünmesi hedeflenir. Işıktan etkilenmeyecek bir baskıyla bez çantalar hazırlanır ve tam anlamıyla en etkileyici reklam unsuru olmaktadır.

Köklü firmalar tarafından ortaya konan çalışmalarla daha işlevsel olduğu da görülmektedir. Promosyon çalışmaları haricinde de çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. İlk olarak marketlerde ya da pazarlarda ürünlerin taşınması adında bez çantalar ilk sırada gelmektedir. Rahatlıkla çok ağır olan ürünlerin taşınması bile yapılmaktadır. Ürünlerin saklanması ya da başka bir yere taşınmasında da kullanılmaktadır. Bunların haricinde bir model olarak da artık kullanımı vardır. Sadece işe yaramasından ötürü değil, şık tasarımlarıyla da ilgi çekici bez çanta modelleri kullanılmaktadır. Gece davetlerde ya da misafirliklerde de bu bez çantalar tercih edilmektedir. Devamlı temizlenerek aynı şekilde bez çantaların kullanılabilir olması da önemlidir. Sadece bir zorunluluk ya da bir işe yaradığı için değil, aksesuar görevi de bulunmaktadır. Özellikle bayan bez çanta modelleri için bu durum öne çıkmaktadır. Büyük ebatlarda olan bez çantaların haricinde daha küçük ve hoş duruşlar vaat edenleri vardır. Bu çantaların dikkat çekici olma özelliğiyle kullanımı artmaktadır.

Bez Çanta Fiyatları

Söz konusu bez çanta modelleri fiyatları sahip oldukları birçok etkene bağlı değişmektedir. Bayanlara yönelik olarak daha açık tonlar kullanılmaktadır. Ayrıca şık durması adına işlemeler, nakışlar olabilmektedir. Daha düz desenli bez çantalarda fiyatların uygun olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Yaz aylarında ise daha fresh bir görünüm sunduğu bir gerçektir. Sadeliğin daha ön planda olduğu zaman dilimlerinde standartların ötesinde modelleri tercih edilmektedir. Çocuklara yönelik bez çantalarda ise çizgi kahramanlar ya da figürler yer almaktadır. Halihazırda ücretsiz bir şekilde marketlerin bez çantalarını almak mümkündür. Tek ya da çift taraflı market ismi var olurken renkleri de yine marketle artık bütünleşmiş durumdadır. Doğa dostu olmasıyla beraber çevre duyarlılığa sahip kişilerce kullanımı da teşvik edilmektedir. Ürün seçimleri noktasında farklı ebatlara sahip bez çanta modelleri daha fazla araştırılmaya başlanmıştır. Fiyatlarda etkili hususlardan bir tanesi de şüphesiz ki malzeme dışında baskı kalitesidir. Baskı metotları kullanımıyla tanıtım metni ya da logo seçimleri öne çıkmaktadır.