Bez Çanta Nasıl Dikilir?

Bez Çanta Nasıl Dikilir?

Bez Çanta Nasıl Dikilir sorusunu yanıtlamadan önce öncelikle Bez Çanta dikiminde kullanılan kumaş türlerine baktığımızda ;

  • Hambez Kumaş
  • Nonwoven Kumaş
  • Kanvas Kumaş
  • Jüt Kumaş

Yukarıda bahsettiğimiz kumaş türleri Bez Çanta dikiminde öncelikle karar vermeniz gereken kumaş türleri olarak karşımıza çıkıyor. En çok tercih edilen kumaş türlerinden olan Ham bez kumaş promosyon amaçlı , fuarlarda etkinliklerde firmaların reklam aracı olarak tercih ettiği bez çantalarda en çok tercih edilen kumaş türüdür. Doğaya olan geri dönüşümü , çevre dostu olması , basic görüntüsü hem her zevke hitap etmekte hem de hayatımızın her alanında kullanabileceğimiz bir çanta türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Nonwoven kumaşta bez çanta dikimi ise tela kumaş olarak ta geçen farklı renklerde maliyet olarak daha düşük ve yine dikimde tercih edilen kumaşlardan birisi. Bez Çanta dikiminde Kanvas kumaş keten kumaş olarak ta geçen sık dokumaya ve ağır bir kumaşa sahip olan bir kumaş türüdür. Günlük hayatta kullanılan bir çanta dikimi için daha çok tercih edilebilir fakat maliyet açısından yüksek olması firmaların yüksek adetli diktirmek istediği bez çantalarda çok fazla tercih edilmemektedir. Jüt kumaş ise çuval görünümlü olarak geçen lifli bir ipten üretilen ve bez çanta dikiminden ziyade daha çok küçük keselerde tercih edilmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz kumaş türlerinden birini tercih ederek Bez Çanta Nasıl Dikilir noktasında diğer ayrıntılarda ise tercih edilen kumaşlar ile istediğiniz yada tasarımını gerçekleştirdiğiniz bez çantanın kalıbını çıkarmak , kulp ölçülerini belirlemek , genel tasarımında bir baskı kullanıp kullanmama noktalarında gerekli ön hazırlıklar yapıldıktan sonra sağlam ve temiz bir dikiş ile atölye ortamında dikimi gerçekleşen bez çantalarınız ile yüksek memnuniyet sağlanmaktadır.