Bez Torba

BEZ TORBA

Halihazırda gündelik kullanımlar için son derece uygun olan bez torba torba farklı modelleri bulundurur. Amerikan ham bezi kumaştan üretilip %100 pamuk yapılı bez çantalar günümüzde çokça kullanılmaktadır. Baskılı veya baskısız olarak kullanımları günden güne artmaya devam eder. Çeşitli firma ve kurumların reklam organizasyonları kapsamında da kullanımı söz konusudur. Farklı boyutlarda olabileceği gibi büyüklükleri de amaçlara uygun şekilde tasarlanmaktadır. Kullanıcı taleplerinin fazla olması ise geniş ürün yelpazesi bulundurmasını beraberinde getirmektedir.

Reklam Çalışmalarında Bez Torba

Çeşitliliğin ilk unsurlardan bir tanesi promosyon amaçlı süreçlerdir. Hemen her firma tarafından marka odaklı bez torba çalışmaları yapılagelir. Kampanya odaklı çalışmaların yapılmasındaki belirleyici ürünler arasındadır. Günümüzde pazarlama etkinliği çerçevesinde çokça değerlendirilmektedir. Buna ilişkin olarak çalışmalar ise markanın tanıtımı şeklindedir. Promosyonlarda ücretsiz dağıtılması da markanın bilinir hale gelmesine katkısı bulunmaktadır. Promosyonlarda bez torba kullanımı ise birçok nedenle açıklanabilmektedir. Başlıca günlük hayata bakıldığında en fazla kullanılan aksesuar parçalarından birisi olması gelir. Bu noktada bez torbalar her alanda insanların işini görmektedir. Market poşeti olabileceği gibi pazarlarda da yine kullanımı vardır. En ufak bir ürün taşıma ya da saklama durumlarında da yine bez torbalar rol oynar. Fuar ve kongrelerde firmalar tarafından yapılan çalışmalarla baskılı bez torbaların dağıtımları gerçekleşir. Bu sayede hemen herkes tarafından firmanın bilinir olması amaçlanırken geniş kitlelere yayılma politikası uygulanılmaktadır.

Potansiyel müşterilere daha kolay ulaşma noktasında etkilidir. Bu sayede müşteri odaklı çalışmalar yürüten firmaların tamamı bez torbaların üretimlerine önem vermektedir. Burada müşterilere göre bir üretim süreci gerçekleşir. Kadınlara hitap eden markalar için turuncu, kırmızı, pembe renkli çalışmalar çok daha isabetli olacaktır. Ayrıca bir tasarım yapılması da çok daha iyi bir çalışmayı ortaya koyacaktır. Çocuklara yönelik ise çok daha eğlenceli bir görünüm sunan ürünler dikkat çekecektir. Müşterinin ilgisini çekecek düzeyde projelerin ortaya konması da hedef kitleyle açıklanır. Daha sade ve standart yapılı modeller bulunduran markaların sayısı da az değildir. Kaliteli bez torba hazırlama noktasında kullanılacak malzemeler de belirleyici olmaktadır Her bez torbanın aynı kaliteye sahip olacağını söylemek doğru değildir. Bunlar sayesinde tanıtım amaçlanırken kullanımın önemi artar. Peki, bez torba kullanımı neden tercih edilir?

Bez Torba Neden Tercih Edilir?

İfade edildiği gibi hemen her gün insanların ihtiyaçlarında kolaylık sağlayan bez torbaların tercih edilmesi farklı şekillerde açıklanabilmektedir. Naylon ya da kağıt poşetlerle kıyaslama yoluna gidilmesi iyi bir yöntem olacaktır. Bu ürünlere göre çok daha iyi bir alternatif olduğunu söylemek mümkündür. Çok daha popüler olduğu da bir gerçektir. Bunun sebeplerinden başlıcası ise çok daha dayanıklı yapısıdır. Buna ilave olarak bez torba kalitesi açısından da birkaç adım öndedir. Ayrıca çok daha uzun yıllar kullanılabilir olması da neden tercih edildiğini anlatılmaktadır. Poşetler gibi hemen yırtılmayan ya da aşınmayan yapıya sahiptir. Ev özelinde çeşitli amaçlarla kullanımı var olması da ergonomik yapıyı beraberinde taşır.

Neden tercih edilir sorusuna verilecek bir diğer cevap ise doğa dostu özelliğidir. Çevreye naylon ve kağıt poşetlerin verdiği zarar akıllara geldiğinde bu durumu etkisi gözler önüne serilmektedir. Çevreye karşı duyarlı kişilerin ve kurumların giderek daha fazla kullanması da bununla açıklanır. Çevre dostu yapısıyla da güven veren bez torba modelleri son yıllarda kullanım oranını artırmıştır. Doğayla ilişkili olma durumlarında şüphesiz ki uzun seneler kullanım imkânı da öne çıkmaktadır. Ayrıca çamaşır makinelerinde uygun derecede yıkanabilir olan bez torbaları silinme özelliğine sahiptir. Elde dahi kolayca temizlenerek lekeler giderilmektedir. Bu işlemlerle üzerindeki baskılara zarar verilmemektedir. Aşınma ya da yıpranma olmadığı için aynı ürün defalarca kullanılmaktadır.

Plastik poşetlerin çok uzun yıllar doğada kaybolmadığı bilinmektedir. Günlük kullanım sonrasında atılması da çok ciddi bir kirliliği ortaya çıkarır. Halbuki bez torba kullanımlarında durum tam tersidir. Devamlı olarak aynı ürünlerin kullanılması sonucunda çevreye verilecek zarar minimum seviyeye inilmektedir. Doğayı tahrip etmeme adına bu torbaların teşvik edilmesi daha doğru olacaktır. Daha az sayıda bez torbayla yüzlerce kağıt poşetin yaptığı işi yapabilmek de imkan dahilindedir. Devamlı çöpe gidecek poşetleri kullanmak yerine bez torbaların kullanımı artırmak ekonomiyi de güçlü kılacaktır. Enerji tasarrufu sağlamasının ötesinde maliyetleri de aşağıya çekecektir. Hem çevresel felaketlerin önüne geçme hem de ev bütçesine katkı için bez torba kullanımı iyi bir seçimdir. Peki, bez torba nerelerde kullanılır?

Bez Torba Nerelerde Kullanılır?

Birçok farklı amaçla değerlendirilmesi mümkün olan bez torbaların kullanım alanları da çeşitlilik gösterir. Promosyonla verilen bez torbalar market ya da pazarlarda çokça görülür. Özellikle plastik poşet kullanmak istemeyenler markete bez torbalarıyla gitmektedir. İnsan sağlığı açısından da yararlı olan bu kullanımla çevreye verilen zararın önüne geçilir. Gıda ürünlerinin bu torbalarda taşınması da uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Hijyen noktasında da avantajı bulunurken dayanıklı yapısı da öne çıkmaktadır. Pazar ya da alışveriş merkezleri içerisinde hiçbir zorluk yaşanmadan ürünlerin taşınmasını mümkün kılar. Ek olarak ürünler diğer naylon poşetlerde olduğu gibi dışarıya taşmaz. Torbanın içini göstermemesi de alışveriş deneyimi sırasında keyif veren hususlardandır. Bu sayede bez torba içerisinde arzu edilen tüm ürünler taşınabilmektedir.

Ayrıca çanta olarak da rahatlıkla kadınlar tarafından aksesuar olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği gibi çok farklı tasarımlar yapılabilmektedir. Özellikle daha süslü ve şık bir duruş sunması adına elbiselerle uyum için kullanımı dahi ihtimaller içerisindedir. Kişinin görünümünü de değiştirilebilecek kaliteye sahip bez torbalar gece davetlerinde tamamlayıcılarından birisidir. Ev içi kullanımı yaygın olmakla beraber ürünlerin saklanması, taşınması noktasında da kullanılmaktadır.

Bez Torba Modelleri

Reklam merkezli çalışmaların merkezi kalan bez torba modelleri her an görülebilmektedir. Hemen her sektörde faaliyet gösteren şirketler tarafından bu proje çalışmaları mevcuttur. Bunların ortaya çıkarılmasında ilk olarak belirli bir renk seçilirken sonrasında marka logosunun nereye geleceği belirlenmektedir. Bunlar ışığında bir bez torba modeli yaratılmaktadır. Ham maddesi pamuk olduğu için kolaylıkla doğada yok olabildiği unutulmamalıdır. Bu özelliğinden ötürü çevre dostu imajıyla öne çıkan bez torbalarda modellerde alışılmışın dışında olabilmektedir. Özellikle yaratıcı tasarımlı bez torbaların dönemsel olarak çıktığı bilinmektedir. Yaz ya da kış aylarında kullanımı olabilecek farklı modelleri de bulunabilmektedir. Cırtlak renk kullanımları olabileceği gibi ağır bir duruş bulunduran kahverengi tonları da en çok tercih edilenler arasındadır.

Doğaya zararlı olmayan su bazlı maddeler kullanılırken yine boya seçimlerinde de buna dikkat edilmektedir. İnsan sağlığına tehdit oluşturmayan bu ürünlerin çocuklar tarafından kullanımı da güven içinde olmaktadır. Baskısız bez torba modelleri de var olurken nakışlarla kişiselleştirme yoluna gidilmesi söz konusudur. Ayrıca markaların haricinde çeşitli çizgi kahramanlar ya da takımlarla ilgili de çalışmalar yapılmaktadır. Ham bez torba üzerinden yapılacak baskı çalışmaları ise maliyetleri çok daha düşük seviyede tutulmaktadır. Bundan ötürü firmaların bu yolu tercih etmesi anlaşılır bir durumdur. Sonuç olarak ise maliyetleri azaltan bu bez torbalarının kullanımıyla birçok yönden avantajlar peşi sıra kazanılmaktadır. Bilinçli bir şekilde bu ürünlerin kullanımlarıyla elde edilen kazanımlar hem kısa hem de uzun vadelidir.