Bez Torba Diktirmek

BEZ TORBA DIKTIRMEK

Neden Bez Torba Diktirilir?

Yasaklanmış olan naylon-plastik poşet kullanımıyla firmalar, organizasyonlar, kurum ve kuruluşlar, market ve mağazalar bez çanta üreticileriyle anlaşma yaparak markalarının logolarının basılı oluğu, mağazalarını tanıtan, reklam amaçlı üreticilere bez torbalar diktirmeye başladılar. Bez torba diktirmek poşet kullanımını uzatmak açısından çok daha mantıklı daha ekonomik ve daha karlı bir karardı. Firmaların ve kuruluşların kendi istediği tarzlarda ürün dikimi yaptırabileceği gibi küçük veya online mağazalarda bez torba üreticileriyle iletişime geçerek kendilerine özel üretim bez torbalar yaptırabilmektedirler.

Bireysel olarak üretim yapmakta mümkün kendi tarzınıza göre bir çanta modelleyebilir, rengini basımını seçerek siz de diktirtebilirsiniz. Ham bez ürünlerin üretiminde kullanılan baskı yöntemleri sağlığa zararı olmayan tekstil boyaları su bazlı boyalar, geleneksel kök boyalar kullanılmaktadır. Basım için kullanılan boyalarında aynı kumaş ve ham madde gibi toksit ve alerjen içermemesi sebebiyle sağlık açısından da içiniz rahat olsun. Bez torba diktirmek için belirlediğiniz kriterlere göre sipariş oluşturabilirsiniz. Siparişinize bağlı kalınarak isteklerinize uygun şekilde üretim yapılır. Standart ürünlerin üretimi gibi önce seçtiğiniz kumaş tipiyle, karar verdiğiniz ölçülerde parçalar kumaşa çizilir. Çizilen kumaş yüzeyindeki parçalar dikkatle kesilerek çıkartılır. Çıkartılmış olan parçaların öncelikle düzgün olmaları adına kenarlarına kat atılarak dikim işlemi uygulanır. Bunun da ardından elimizdeki parçalara aynı oranda astar dikilir ve oluşan gövdeye kulplar da aynı şekilde dikilir. Oluşturulan parçalar birleştirilerek en son ürünün tamamının dikim aşaması tamamlandıktan sonra baskıya hazır hale getirilir. İsteğe göre basım uygulanabilir veya ekstra desenli kumaşla cep dikimleri de sağlanabilmektedir. Beş farklı cinsteki kumaş ile 100 den fazla modelle çeşitli üretimler sağlanabilmektedir.

Özel Bez Torba Dikim Aşamaları

Firmalara üretim yapılacağı zaman istenilen adette (yüksek kapasiteli) toptan ürettim söz konusudur. Bu tür çantalar fuarlarda, market-mağaza alanlarında, planlamalarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Bazı üretimlerde özel imalat olan İmperteks ürünlerde mümkün olabilir. Bu tür çantaların üretimi içinse en çok 270 denye imperteks kumaşlar kullanıma tercih edilir. Su geçirmez olmaları bu kumaş türünün en büyük avantajıdır. Su geçirmez ve sağlam yapısıyla türevleri gibi sürdürülebilirlik, uzun süre kullanım özelliklerine sahiptir. Hangisi ihtiyacınıza uygunsa buna göre seçim yapabilirsiniz. Aynı şekilde bu çantalarında istenilen ölçü ve renklerde imalatı yapılarak birbirlerinden farklı versiyonları oluşturulabilir. Avrupa standartları göz önüne alınarak bu standartlara uyumlu üretim yapılır. Bu standartlara göre kumaş ve boya kullanılarak he alana uygun çanta üretilebilir fakat genelde bu tarz bez, çantalar sırt çantası biçiminde üretilmektedir. Tercihe göre istenilen ölçü ve modelde üretim sağlanmaktadır. Çantalarınızın tarzı ve ne kadar özgün olabilecekleri sizin hayal gücünüze kalmıştır.

Bireysel olarak veya kurumsal olarak bu çantaların poşet olanları yerine kullanılmaya başlaması çok büyük bir adımdır. Bu yolla önüne geçilen plastik miktarı azımsanamayacak kadar fazladır Birçok canlının hayatını kurtardığı gibi doğanın, okyanusların ve toprağın çöplükler haline gelerek zehirlenmesine karşıda büyük bir önlem oluşturur. Bu alınan önlemle her alanda her firma kendi reklamını taşıyabileceği torbalar ve promosyon ürünleri diktirmiştir. Pratik olmaları sebebiyle de diktirenlerin oldukça memnun kaldığı bez torbalar her açıdan öndedirler. Model ve tasarım olarak da halen çeşitlenmeyi sürdürmektedirler de.