Bez Torba İmalatı

BEZ TORBA İMALATI

Bez Torbaların Yaygın Kullanım Alanları

Bez keselerin ve bez çantaların farklı kullanım alanları varken bez torbaların da kendi geniş çaplı kullanım alanları vardır. Kitap taşımada ve pazar alışverişlerinde insanlar kendilerinden çokça faydalanırlar. Gündelik alışverişlerinizde de bez torbalar yardımınıza koşar. Çünkü yanınızda kolayca ve hafifçe taşıyabilmenize olanak sağlar. Hem ücretli olup hem dayanıksız hem de doğaya büyük ölçüde zarar veren tek kullanımlık poşetlerin aksine bez torbaların kullanımı çok daha sağlıklıdır. Market alışverişlerinde kullanılan naylon poşetler içine doldurulan ürünlerle kolayca yırtılarak veya zarar görerek ürünlerin ortalığa saçılmasına sebep olabilmektedir. File şeklindeki pazar çantalarını ele alacak olursak bu filelerin arasından meyve-sebzeler düşüp dağılabilmekte ya da fileleri yıpranan çanta kolayca yırtılabilmektedir. Üstüne üstlük bu ürünler doğayı çok büyük tahribata uğratmaktadır. Bez torbalarsa tüm bu sorunları ortadan kaldırır. Sağlamlığıyla yıpranmaz, kolay kolay yırtılmaz diğerlerinin aksine kolayca makinede veya elde yıkanarak tekrar kullanılabilir. Bu sayede uzun yıllar ömrünü sürdürmektedir. Naylon, file veya diğer türevi rakiplerine göre daha fazla taşıma kapasitesine de sahiptir. Pamuklu bez kumaş üretime sahip olduğu için taşıma kulpları da dahil ürünün tamamı yumuşak olduğundan rahat bir taşıma olanağı sağlar. Çevre dostu, ekonomik, sürdürülebilir kullanımıyla dünya çapında kullanım oranı artmaktadır. Alıcılarını çok memnun eden bez torbaların negatif hiçbir yönünün olmaması da kendilerini daha özel bir konuma taşır.

Bez Torba İmalatında Dikkat Edilen Noktalar

Bez torbalarda diğer bez ürünler gibi (bez çantalar, keseler vb.) baskılı baskısız, farklı kalınlıklarda kumaşla, farklı ölçülerde, farklı renklerde ve tarzlarda üretilebilir. Fakat dikkat edilmesi gereken noktaysa bez torbaların kaliteli olması için kumaşının kaliteli olması yeterli değildir. En başta kumaşın dokunacağı iplik kaliteli olmalıdır, bu ipliğin işlenip kumaş haline getirilmesi ve işçilik de aynı şekilde kaliteli olmalıdır. Ölçüm alımı, dikim, kumaş seçimi, baskı işlemi vb. Tüm bunlar titizlikle yapılmalı ve kaliteli olmalıdır. Bu noktaların kalitesi ortaya çıkacak olan bez torbanın kalitesinde etkilidir. Ayrıca kumaşın üretim kalitesine, kumaşın inceliğine- kalınlığına, ürünün dikimine bağlı olarak bez torbaların kalite ve gramajı değişiklik göstermektedir. Bu nedenle hassas bir çalışmayla üretimleri sağlanır. Yalnızca birkaç defa kullanacağınız karton veya tela çantalar gibi sadece kar amaçlı üretilen çantaların kalitesizliğine karşı meydan okurlar. Çünkü bez torbalar yalnızca kar amacı gütmez ve yalnızca promosyon amaçlı da değildirler. Doğayı ve yarınları korumak başta olmak üzere neredeyse her alanda modaya uygun, yenilikçi, günlük kullanıma uygun olmak asıl hedefleridir. Çünkü bu bez hammaddeli torbalar yenilikçi ve inovasyon sahibidirler. Her yaştan insana kullanım imkânı sunması da cabası. Her yaşın tarzına rahatlıkla uyum sağlayabilen sade ama zevkli, renkli ve çeşitli modelleri vardır. Birçok boyutta üretilebilmeleriyle nerede olursanız olun yanınızda taşıyabilir ya da yapacağınız işe, kullanacağınız alana göre bu torbaların boyunu seçerek alabilirsiniz.

Modaya ve tercihe göre ipli-ipsiz, körüklü-körüksüz, kulplu tarzlarda farklı basımlarda üretilebilmektedirler. Bilindiğinden daha çeşitli üretimlere sahiptirler. Okul alanında da öğrenciler kitap, defter, kalem gibi okul araç ve gereçlerini taşımak için yararlanırlar. Sadece bu kadar da değil anneler bebeklerinin fazlaca eşyalarını yanlarında rahatça taşıyabilmek içinde tercih etmeye başlamıştır. Çünkü bu torbaların büyük boyutlu olanları çok geniş bir kullanım imkânı sağlar. Aynı şekilde bez torbalarda da basım tekniği olarak serigrafi ve emprime baskı türleri uygulanabilmektedir. Çok sayıda ürünün basımı için genellikle emprime baskı tekniği tercih edilmektedir. Daha özel, daha spesifik ürün baskıları için dijital baskı da bir seçenektir.