Bez Torba Nasıl Dikilir?

BEZ TORBA NASIL DİKİLİR

Firmaların yada kişilerin istedikleri özellikler bez torba nasıl dikilir sorusuna daha sağlıklı yanıtlar verilmesini sağlayacaktır. Öncelikle olarak kumaşın niteliği rengi , ham bez kumaşta kullanılan özellikler neden önemlidir bu konuya değinelim. Kumaşın cinsine bakmak gerekirse bez torba nasıl dikilir sorusuna daha net cevap verebiliriz. İlk olarak kumaş türlerine bakarsak.

  • Hambez Kumaş ise Bez torba Nasıl Dikilir? Hambez kumaş bez torba dikiminde firmaların en çok tercih ettiği kumaş cinsidir ve bez torba dikiminde atölyelerde baskıya uygun , dayanıklılık açısından daha uzun ömürlü , çevre dostu olması açısından son dönemlerde naylon torbanın yerine çokça tercih edilmesi gibi bazı detaylardan dolayı ham bez kumaş bez torba dikiminde ilk tercih edilen kumaş cinsi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabi ki kumaşın cinsi kadar istenilen tasarım ile uyumu kulp uzunluğu , körüklü ya da körüksüz olması , ölçüleri gibi diğer ayrıntılarda bez torba dikiminde önemli etkenlerdendir. Uzun ömürlü olması ve her kişinin ihtiyaçlarına yanıt vermesi açısından Ham bez kumaş tercih edilen kumaş cinslerindendir.
  • Nonwoven (tela) Kumaş ise Bez Torba Nasıl Dikilir?Ham bez kumaşa göre daha ince , maliyet açısından daha düşük bütçe ayırmak isteyen firmaların tercih ettiği kumaş türlerindendir. Ham bez kadar dayanıklılığı fazla değildir fakat görünüm açısından ihtiyaçlara cevap vermektedir. Genel olarak son zamanlarda çok fazla tercih edilmeye başlamıştır. Nonwoven bir kumaştan bez torba nasıl dikilir sorusuna dikimin ve tasarımın , karar verilme aşamasından sonra profesyonel dikim atölyesinde baskılı yada baskısız seçenekler ile bez torba dikimi gerçekleşebilir.
  • Kanvas Kumaştan Bez Torba Nasıl Dikilir? Diğer kumaş türlerine göre daha ağır ve tok bir kumaş türü olan kanvas kumaş 320 gr\m ağırlığında sık dokuması olan bir kumaş türüdür. Genel olarak keten kumaş olarak ta geçen bu kumaş türü sık dokuması olduğundan uzun ömürlülük ve kalite açısından maliyeti ile doğru orantılı bir tablo çizmektedir. Promosyon çantalar yada firmalar için çoklu adetlerde Ham bez kumaş türüne yada diğer türlere göre çok fazla tercih edilmese de tercih etmek isteyenler için güzel ve kaliteli bir seçenek olabilir.
  • Jüt Kumaştan Bez Torba Nasıl Dikilir? Genel olarak ipeksi ve parlak bir kumaş türü olan jüt kumaş çuval kumaş olarak ta geçer ve dünyada bitkisel liflerden üretimi ve maliyeti en uygun olan bir iplik türüdür. Bez torba dikiminde çok fazla tercih edilmese de keselerde yada farklı amaçlar için kullanılacak bez torba türlerinde tercih edilebilir .

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi aslında hangi kumaş türünden olursa olsun Bez Torba Nasıl Dikilir sorusunun cevabı genel olarak temiz dikiş , atölye ortamı , temiz bir işçilik ile hem promosyon amaçlı tercih eden firmalara ya da günlük kullanımda tercih etmek isteyen müşterilere daha yüksek memnuniyet sağlayacaktır.