Fermuarlı Clutch Çanta

FERMUARLI CLUTCH ÇANTA

İşte moda severlerin en çok tercih ettiği çantalar fermuarlı clutch çantalar. Bu çantaların kullanım alanı da diğer çantalar gibi oldukça geniş çaplı olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Clutch çantalar genellikle kulpsuz veya büzgüsüz olurlar zaten bu çantaların en büyük farkı da kulpsuz olmalarının yanında fermuarlı sade bir yapılarının olmasıdır. Düz ve ince yapılıdırlar. Türevleri gibi farklı boylarda, farklı kumaş çeşitleriyle üretimleri sağlanabilmektedir. Farklı ölçülerde faklı boylarda ürünlerin hazırlanmasıyla çeşitlilik sağlanmış olur, böylelikle her kullanıcı kendine uygun olan boyda çantayı seçebilir.

Fermuarlı Clutch Çantaların Avantajları

Fermuarlı clutch çantalar, fermuarlı olmalarının sayesinde kullanıcıya pratiklik ve kolaylık sağlamaktadır. Öğrenciler, çalışanlar, gündelik gezmeye çıkanlar, çocuklar şeklinde her alana ve her yaşa hitap edebilmektedir. Hatta organizasyona katılmak üzere abiye giymiş olan kadınlar elbisesine uyumlu renkte aynı zamanda uyumlu tarzda bir clutch çanta kombinizi tamamlamak üzere tercih edebilir. Öğrenciler farklı boylarda üretilebilen bu çantaları boylarına göre kullanmaktadırlar. Örneğin küçük boy olanlarında kalemlerini taşırken biraz daha büyük boylu olanlara defter ve kitaplarını koyabilmektedirler. Çalışan insanlar çalışma için gerekli olan araç gereçlerini (defter, kalem, ekstra öğeler gibi) aynı şekilde pratik bir biçimde taşıyabilirler. Kadınlar bu çantaları sıklıkla makyaj çantası olarak da tercih edebilmektedir. Çünkü bu çantalar küçük, orta boy fermuarlı olanlarıyla uygun fiyatlı ve kaliteli makyaj çantası grevini de görebilmektedir. Çocuklar oyuncaklarını veya eşyalarını taşımak için kullanabilirler. Günlük kullanım açısından ele alındıklarındaysa günümüzde talep oranı en fazla olan çanta türlerinden biridirler, hafiflikleriyle kullanım açısından sundukları kolaylıkla bu ürünler çokça yaygındırlar. Evden çıkmadan önce hızlıca eşyalarınızı içerisine doldurarak fermuarını çekip çıkabilirsiniz. Tüm bunların yani sıra, aynı zamanda bu ürünlerin en küçük ebatlarda olanları cüzdan görevi de görmektedir. Böylelikle birçok alanda kendilerine yer edinmiş olup kullanıcılarına sağlam, kaliteli, yumuşak ve en önemlisi pratik kolaylık sağlarlar.

Fermuarlı Clutch Çantaların Yapısı

Fermuarlı bez çantalar türevleri gibi doğa dostudurlar ve hammaddeleri benzer yollarla üretilmektedir. Renkleriyle, bakılarıyla birçok çeşitte ürün seçeneği sunmuş olup, tutma saplı veya tutma sapsız da olabilirler. Genel üretimleri; ham madde (kumaş veya kumaşlar) belirlendikten sonra istenilen ebatlarda ölçüm alınır ve bu ebatlara göre kumaşın kesim işlemi yapılır ardındansa kumaş parçalarının da bozukluklar mevcutsa bu bozukluklar ya da kumaşın kenarları düzeltilir, düzeltilirken gerekirse kat atılıp kumaşın uçları (kenarları) dikilir. Kumaşlar düzeltildikten sonraysa astar yapılacaksa içine astar dikimine başlanır. Önceki parçala aynı ebatlarda (genelde daha ince yapılı olan) bir kumaş kesilir. Dış kumaş ve astar için olan kumaş birleştirilirler. Bu aşamaların ardından elde düz çift taraflı bir kumaş oluşmuş olur, bu kumaşın astar kısmı dışarı bakacak şekilde uçları bir araya getirilerek birleştirilir ve dikilir. Şimdiyse en önemli kısma gelmiş oluruz, o da fermuarın dikimidir. Fermuar dikimleri normal kumaşın dikiminden birazcık daha zor olup aynı zamanda biraz daha zahmetlidir. Fermuarın da dikimi tamamlandıktan sonra çatanın asıl yüzü çevrildiğinde (astarı içe gelip dış kumaş dış tarafa gelecek şekilde.) çanta oluşmuş olur. Tasarıma veya isteğe göre fermuar ucuna tutma sapı takılabileceği gibi bu tutma sapı direkt olarak ürüne dikilebilir de. Desenli kumaşlarla, tek renk kumaşlarla üretilebilirler. Dikimi tamamlanmış olan çantalara istenilirse türevleriyle aynı yöntemlerden biri kullanılarak baskı işlemi uygulanabilir. Yani çeşitli baskılar da yapılabilmektedir. Hammaddesi olan kumaş çeşitleriyse şunlar olabilmektedir; gabardin, kanvas, ham bez, nonwoven ya da daha önce bahsettiğimiz kumaş iplikli olabileceği gibi birden fazla kumaşın harmanlanmasıyla da farklı modeller üretilebilmektedir.