Kaliteli Bez Çanta Markası BagHashtag

1) Kaliteli Bez Çanta Nasıl Olmalıdır ?

Kaliteli kumaş torba ya da bez çantalar için en önemli kalite faktörü kesinlikle hammadde kalitesidir. Bildiğiniz gibi çantanın hammaddesi kumaştır. Kumaşın hammaddesi pamuk ya da polyester veyahut daha farklı kimyasal suni kumaş türlerinden olabilir. Pamuk oranı ne kadar yüksekse, kumaş o kadar daha tabi olmuş oluyor. Polyester karışım oranı arttıkça maliyeti ve kalitesi düşmektedir. Sadece kalite değil, eko dengeye verdiği dolaylı zararların yanı sıra, direkt olarak kullanıcılarda kanserojen riskini de artırmakta olduğu pek çok makalede dile getirilmiştir. Kısacası birinci öncelik hammadde yani kumaşın pamuk oranı kalitede en önemli etkendir. Ayrıca kalın bez çanta olması kumaşın direkt daha yoğun ve daha kaliteli olduğunu da göstermektedir.

2) Tasarım Nasıl Olmalıdır ?

Hammaddemiz ne kadar iyi olursa olsun güzel bir forma kavuşamazsa, kullanıcıyı mutlu etmezse hiçbir anlamı kalmaz. Bu yüzden kalite ile beraber asıl olması gereken özellikler arasında tasarım ikinci sırada gelmektedir. Tasarım kullanıcısın duygu, düşünce ve yaşam tarzına karşılık gelebilmelidir. Sırt çantası isteyen kullanıcıya sırt çantası fonksiyonlarını işlevsel olarak sunabilmelidir. Başka bir örnekle spor için kullanılacak bir çantanın sportif durmasının gerektiği gibi. Ayrıca tasarımda en önemli konu şüphesi renkler ve renk uyumları. Renk uyumlarıyla alakalı blog yazımızda da bakabilirsiniz.

3) Dikiş Kalitesi

Dikiş kalitesi denildiği zaman kenardan sarkan birkaç ip parçası gelebilir aklınıza kısmen haksız sayılmazlar, sonuçta temizliği iyi yapılmamış bir ürün varsa genel kontrollerinin de iyi yapılmamış olabilme ihtimali çok yüksektir. Tekstil aslında bant sistemi ile her çalışanın farklı varyasyonları tamamlamasıyla en sonunda ortaya çıkan bir takım çalışması işidir. Bu takımdaki bir kişinin hatası bütün yapıyı yıkmış olacağından kalite kontrol biriminin bütün ürünlerin son kontrollerini iyi yapmış olması gerekmektedir. Tabi sarkan bir ip varsa bir yerde problemler olmuştur demektir. Ama gerçek tekstil üretiminde maliyet analizi zamana göre

hesaplandığından dolayı en hızlı zamanda en çok ürün dikimi yapabilme kültürü oluşmuştur. Bu da kaliteyi direkt olarak etkilemektedir. En ucuza en çok adeti kim üretebiliyorsa ona pas etme sebebiyle ülkemizde tekstil dip fiyatları görmüş ve kendi kendini bitirir bir sektör haline gelmiştir.

Dikiş kalitesinde dikkat edilmesi gereken bir şeyde ipin kalitesidir. İp kalınlığı çantanın kapasitesine uygun olmalıdır. Polyesterden imal edilmiş bir çantaya polyester ip pamuktan imal edilmiş bir çantaya pamuk ip kullanılması gerekmektedir.