Kaliteli Bez Çanta

KALİTELİ BEZ ÇANTA

Kaliteli Bez Çanta Markası BagHashtag

Bu blog yazımızda sizler için Kaliteli bez çanta modelleri nasıl olmalıdır.Ya da hangi bez çanta daha kalitelidir durur bunu nasıl anlarız gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

1) Kaliteli Bez Çanta Nasıl Olmalıdır ?

Kaliteli kumaş torba ya da bez çantalar için en önemli kalite faktörü kesinlikle hammadde kalitesidir. Bildiğiniz gibi çantanın hammaddesi kumaştır. Kumaşın hammaddesi pamuk ya da polyester veyahut daha farklı kimyasal suni kumaş türlerinden olabiliyor. Pamuk oranı ne kadar yüksekse, kumaş o kadar daha tabi olmuş oluyor. Polyester karışım oranı arttıkça maliyeti ve kalitesi düşüyor. Sadece kalite değil, eko dengeye verdiği dolaylı zararların yanı sıra, direkt olarak kullanıcılarda kanserojen riskini de artırmakta olduğu pek çok makalede dile getiriliyor. Kısacası birinci öncelik hammadde yani kumaşın pamuk oranı kalitede en önemli etkendir. Ayrıca kalın bez çanta olması kumaşın direkt daha yoğun ve daha kaliteli olduğunu da gösteriyor.

2) Tasarım Nasıl Olmalıdır ?

Hammaddemiz ne kadar iyi olursa olsun güzel bir forma kavuşamazsa, kullanıcıyı mutlu etmezse hiçbir anlamı kalmaz. Bu yüzden kalite ile beraber asıl olması gereken özellikler arasında tasarım ikinci sırada geliyor. Tasarım kullanıcısın duygu, düşünce ve yaşam tarzına hitap ederse sonuç müşteriyi memnun ediyor. Sırt çantası isteyen kullanıcıya sırt çantası fonksiyonlarını işlevsel olarak sunabiliyor. Başka bir örnekle spor için kullanılacak bir çantanın sportif durmasının gerektiği gibi. Ayrıca tasarımda en önemli konu şüphesi renkler ve renk uyumları. Renk uyumlarıyla alakalı blog yazımızda da bakabilirsiniz.

3) Dikiş Kalitesi

Dikiş kalitesi denildiği zaman kenardan sarkan birkaç ip parçası gelebilir aklınıza Kkısmen haksız sayılmazlar, sonuçta temizliği iyi yapılmamış bir ürün varsa genel kontrollerinin de iyi yapılmamış olabilme ihtimali çok yüksektir. Tekstil aslında bant sistemi ile her çalışanın farklı varyasyonları tamamlamasıyla en sonunda ortaya çıkan bir takım çalışması işidir. Bu takımdaki bir kişinin hatası bütün yapıyı yıkabiliyor. Bu sebeple kalite kontrol biriminin bütün ürünlerin son kontrollerini iyi yapmış olması gerekiyor. Tabi sarkan bir ip varsa bir yerde problemler olmuştur .Ama gerçek tekstil üretiminde maliyet analizi zamana göre hesaplandığından dolayı en hızlı zamanda en çok ürün dikimi yapabilme kültürü oluşmuştur. Bu da kaliteyi direkt olarak etkilemektedir. En ucuza en çok adeti kim üretebiliyorsa ona pas etme sebebi şunlardır. Kim daha çok üretebiliyorsa üretsin demesinden dolayı  bitirir bir sektör haline gelmiştir.

Dikiş kalitesinde dikkat edilmesi gereken bir şeyde ipin kalitesidir. İp kalınlığı çantanın kapasitesine uygun olmalıdır. Polyesterden imal edilmiş bir çantaya polyester ip ; pamuktan imal edilmiş bir çantaya pamuk ip kullanılması gerekiyor.

Kaliteli Bez Çanta Modelleri

Kaliteli sırt tipi ipli çekmeli bez çanta

örnek resim

Kalın kumaşlı kaliteli bez çanta