Kanvas Bez Çanta

KANVAS BEZ ÇANTA

Kanvas Bez Çantaların Kumaş Yapısı

Kanvas bez çanta kumaş yapısı nedeniyle biraz daha sert bir yapıya sahip olabilmektedir, tabii ki bu sertlik kumaşın kalınlığıyla da doğru orantılıdır. Fakat bu sert kumaş oldukça sağlam bir yapıdadır. Yine diğer bez ürünler gibi çeşitli boylarda, modellerde üretilmektedir. Diğer bez ürünlerde olduğu gibi kanvas çantalarda da aynı şekilde geniş çaplı model çeşitleri bulunur ve alıcılar bu çeşitler arasından kendilerine uygun olanı seçebilir. Peki bu çantaların elde edilişi ne şekildedir? Kanvas çantaların üretimi için de aşamalar bulunur. Öncelikle bu çantanın üretimi için hammaddeye baktığımızda, elbette kanvas kumaş kullanılır. Zaten kanvas çantanın adını aldığı asıl nokta hammaddesidir. Bu kumaş ön ve arka tarafından, her iki yüzü de de aynı olup, aynı yapısallığı gösterir. Kalın bir yapıya ve şekle sahip, aslında keten olan bu kumaşlar kanvas kumaş olarak isimlendirilir. Yakından bakıldığında fark edilebileceği gibi kumaşlar belirli noktasal (çok küçük delikli) yapıdadır. Yapısal olarak oldukça dayanıklı ve sağlam bir kumaş türüdür. Kolay kolay yırtılmaz, yıpranma ve aşınma göstermez. Sağlamlıklarıyla birçok alanda birçok iş için tercih edilirler. Birçok ürünün üretiminde kanvas hammaddeden sıkça yararlanılabilmektedir.

Kanvas Çantanın Tercih Edilmesinin Nedenleri

Aynı zamanda yazlık kumaş olarak da kullanılabilirler. Yazlık kumaşın dokuması birazcık farklı olabilmektedir. Bunun için gevşek dokuda, keten veya keten/yün karışımı yapıda iplikler dokunarak kumaş elde edilir. Kumaş direkt keten de olsa keten yün karışımı da olsa sağlamlık açısından yine öndedir. Çok yaygın olan kanvas kumaş, tekstil sektöründe en fazla kullanılan kumaş türleri arasındadır. Yapısal olarak bakıldığında kumaş ile kot arasında bir şekle sahip olan kanvas ayrıca spor giyim markalarının da vazgeçilmezidir. Çünkü spor giyinmekten hoşlananların tercihi genellikle kanvas kumaştan üretilen giysiler olmaktadır. Kanvas ile üretimi sağlanan ürünler şık ve farklı tarz oldukları gibi rahat bir kullanıma ve görünüme de sahiptirler. Bu açılardan bakıldığında ve yaygın biçimdeki kullanımı incelendiğinde kanvasın dünyadaki özellikle tekstil sektöründeki yeri azımsanamaz. Gelişen sektör, hızlı dokuma ve toplu imalat imkânlarıyla da kumaşında yayılımı artmış ve kendine önemli bir yer edinmiştir.

Kullanıcılarına hem şık ve güzel bir görünüm sunar hem de oldukça rahat olmasıyla da bir adım daha öndedir. Ağır ve rustik yapısı nedeniyle oldukça dayanıklı olmasının yanında kolay kolay buruşma veya iz oluşturma yapmaz. Pamuklu yapıda bir kumaş olması da ayrı bir avantajdır çünkü kullanıcısına yaz-kış fark etmeksizin rahat ve hoş görünümlü bir kullanım sunmaktadır. Tekstil sektörünün yanı sıra reklam ve döşemecilikte de kanvas kumaş ön sırayı kapmaktadır. Kumaşların üzerine de diğer bez ürünlerde kullanılan kumaş türlerinde olduğu gibi baskı işlemi uygulanabilmektedir. Üzerlerine yapılan baskı ile çok farklı amaçlarda kullanılabilirler. Mesela baskılı kanvas ürünler reklam sektöründe yaygın bir kullanıma sahiptirler. Ya da üzerlerine yapılan baskı çeşitleri ile dekor amaçlı olarak kullanılabilirler (mesela duvar halısı tarzı, büyük ya da küçük). Kasnaklara sarılı olarak duvar tablosu şeklinde kullanıldığı da olmuştur.

Bu şekilde yaygın ve kaliteli olan kanvas kumaş ile kanvas çantaların üretimi ve imalatı sağlanabilmektedir. Sağlamlığıyla yüksek taşıma kapasitesine sahip olup uzun ömürlüdür. Diğer ürünlerdeki gibi alıcı kendine göre bu çantayı özgünleştirebilir ve kendi zevkine uygun boyda, renkte, tarzda, kendine uygun baskılı bir model seçebilir. Aynı şekilde çokça model sunarak kullanıcılara geniş çaplı bir seçme imkânı sunar. Kanvas çantaların dikimleri ve üretimleri de genel olarak diğer bez hammaddeli ürünler gibi aynı işlemlerle yapılmaktadır.

Kanvas Bez Çanta Modelleri :

Yaptığımız bazı kanvas model bez çanta referansları

 

Kanvas Kumaş Kartelası ve Çeşitleri