Turkey Tote Bag

TURKEY TOTE BAG

Tote Bag Nedir?

Boyutsal olarak diğer çanta türlerinden daha geniş ve uzun yapıda olan bir çeşit taşıma çantasıdır. Elde ya da omuzda taşıyabilmek üzere kulplara sahiptir. Oldukça geniş olabilmesiyle ve derinliği ile birçok şeyi taşıyabilmek üzere tasarlanmıştır. Genişliği açısından sapladığı avantajla genellikle alışveriş çantası olarak kullanılır. Aynı zamanda plaj çantası olarak da kullanılabilmektedir. Bu çantanın üretiminde çeşitli kumaş türleri. Ham madde ve tekstil ürünleri kullanılabilmektedir. Örneğin deri veya bez kumaş gibi apayrı hammaddelerle üretimi sağlanabilir. Gençler arasında oldukça popüler olan tote bag kullanım kolaylığı sayesinde gitgide yaygınlaşmakta. Tote Bag kumaş yapısının ya da üretim hammaddesinin farklı olabilmesinin yanında tarz ve modelleme olarak da değişiklik gösterebilir. Örneğin kulpları içe dikilebileceği gibi dıştan da dikilebilir. Ceplerinin sıklığı ve dikim tarzı farklı olabilir. Ve tabii ki renk ile desen bakımından çeşitlenebilir. Bu kumaş direkt istenilen renk ya da desende kullanılabileceği gibi sade renk kumaş üzerine sonradan baskı işlemi de uygulanabilmektedir.

Turkey Tote Bag Tarzı

Dünya çapında bu çantaların üretimi sağlansa da Türkiye de biraz daha Türkiye’ye özgü hale gelmiş durumdalar. Yani diğer ülkelerde aynı çantanın üretiminden farklı olarak Türkler biraz daha kendi kimliklerini yansıtacak şekilde tote bag imalat etmişlerdir. Türkiye ürünleri genelde Türkiye’nin kimliğini ve kültürel yapısını yansıtacak şekilde üretilir. Örneğin lale, semazen, Türk bayrağı, Türkiye’nin önemli sanatçıları veya kişileri, Türkiye’nin doğal güzellikleri (kız kulesi gibi), Türkiye’yi yansıtan özellikler ürünlere baskılar, nakışlar, oymalar şeklinde işlenir. Bu sayede Türkiye’nin güzellikleri tanıtılmaktadır. Bunun bir faydası daha vardır, turistler aldıkları ürünlerde Türkiye’nin hatırasını taşıyan bir ize sahip olduklarından Türkiye’yi anımsayabilirler.

Gidilen yerin anısına sahip kullanışlı olan tote bag çantalar diğer çantalara kıyasla daha anlamlıdırlar. Turkey tote bag üzerinde (nakış işlemi ya da bakı işlemi ile) özel yerlerin, kişilerin resim baskısı yapılabilir veya nakış Türkiye’nin sembolleri çanta üzerine işlenebilir. Böylelikle güzel anıların unutulmamasını sağlayacak bir çanta halini almış olur. Bu çantalardan kendinize alabileceğiniz gibi sevdiğiniz bir yakınınıza hediyelik olarak da alabilirsiniz.