Turkısh Tote Bag

TURKİSH TOTE BAG

Turkish tote bag, tote bag çantaların Türk versiyonları denilebilir. Türkler tote bag denen geniş ve uzun kalıplı, kola asmak üzere uzun kulpları olan bu çantaların kendilerine özel tarzda üretmiş olmasının asıl amacı çantanın Türk kültürünü ve güzelliklerini yansıtmasını sağlamaktır. Bu tarzın ve modelin amacı budur.

Turkish Tote Bag Kullanım Alanı ve yaş Gurupları

Türkiye de gençler tarafından kendi tarzlarına uygun bez ham maddeli olanları tercih edilirken ileri yaşlardakilerin tercihi kadife veya kanvas olanlar şeklinde bir genellemeye sahiptir. Tabii orta yaşlılar tarafından da kullanılmasıyla her yaştan gurubun kullanımına açık olduğunu belli etmektedir.

Farklı modellemeleriyle her yaş gurubunun kullanımına imkân sağlayan bu çantaların kullanım alanı da aynı şekilde sınırsızdır fakat genelde gençler (çoğunlukla liseli ve üniversiteliler) tarafından okul çantası, çalışanlar tarafından iş (evrak, dosya ve lazım olan diğer araç gereçler) çantası olarak tercih edilirken genel olarak bakıldığında günlük kullanım içinde tercih edilebilmektedir. Bununla birlikte özellikle pazar yahut alışveriş çantası olarak işlevi çok iyi olduğundan bu alanda da en sık tercih edilen çanta çeşitlerinden birisidir.

Turkish Tote Bag Çantanın Yolculuğu

Turkish tote bag çantanın üretim ham maddesi değişiklik gösterebilir, genel olarak bakıldığında %100 pamuklu veya pamuk iplik karışımlı kumaşlar ham madde olarak baz alınsa da kanvas ve non woven kumaş ile üretim de oldukça yaygındır. Bu şekilde üretilen çantalar parça olarak da bu ham maddelerden kullanılarak tamamlanır. Bu sayede doğaya karşı zararı bulunmayan, sağlıklı ürünler üretilmiş olur. Çantaların üzerine yapılacak olan nakış işleminde de tabii ki doğal iplik kullanılır. Baskı yapılması tercih edilse de uygulanan baskı türleri alerjenik ya da doğaya, sağlığa zararı bulunan toksit maddeler içermeyen boyalarla yapılır. Seçilen baskı yöntemlerinden biri uygulanabilir ve uygulanırken sınırsız olabilen baskı seçenekleri bulunsa da Turkish Tote Bag çantalar için genel tercih Türk’lere özgü desenler, semboller, turistik yerler şeklindedir.