Ucuz Bez Çanta

UCUZ BEZ ÇANTA

Günümüz de en ekonomik çanta çeşidi bez çantalardır ve performans açısından da en verimlileridir diyebiliriz. Ve tabii ki pamuklu iplik, non woven, kanvas kumaş türleriyle üretilmeleri sayesinde doğada kaybolabilen yapıdadırlar ve doğa dostudurlar. Sürdürebilir yapıdaki ürünlerin önemi burada ortaya çıkıyor çünkü bez çantalar hem ucuz olup hem de evimiz olan dünyayı korumaya yöneliktirler.

Bez Çantaların Fiyatlandırılma Prensipleri

Bez çantalar fiyatlandırılırken temelde kullanılan kumaş türüne, kumaşın yapısına ve ne kadar ham madde (ne adar kumaş) kullanıldığına ve işçiliğe dikkat edilir fakat bunların yanı sıra uygulan basım tekniği, harcanan boya ya da bakılır. Basım yerine nakış işlemi uygulanması durumunda fiyat değişiklik gösterir. Ekstra iç veya dış ceplerin yahut parçaların eklenmesi, çantanın ebatları (boyutları), süsleme amacıyla emprime baskılı kumaşların çantanın dış yüzeyine dikimi fiyatlandırmayı etkileyen diğer unsurlardandır. Tüm bunlarla birlikte üreticinin ve işçinin hakkı olan kazancı hesaba katılarak uygun bir fiyat belirlenir ve tüketiciye satışa sunulur.

Bez Çantalar Neden Ucuzdur?

Ham bez çantalar ucuzluğunun yanında kullanışlı olmasıyla fazlaca talep görmektedirler. Toplum tarafından çokça tercih edilmesi sadece ekonomik oluşundan kaynaklanmaz, bez çantalar aynı zamanda tam birer fiyat performans ürünüdürler. Çeşit çeşit boy ve kategoride olabilmeleri, kullanıcı ve doğa dostu olmaları, kullanım rahatlığıyla, tarz, model ve renk seçenekleriyle kullanıcılarına avantaj sağlarlar. Tüm bu avantajların farkına varan kullanıcı ise bu çantalara yönelir.

Herkesin bu çantalarsa sahip olabilmesi ve bu çantalara yönelmeye devam etmesini sağlamak amacıyla bez çantaların fiyatlarında pek değişiklik yapılmaz. Bez çanta üreticilerinin temel ilkesi kar elde etmekten ziyade doğayı ve yarınları gözetmektir, bu sebeptendir ki ürünlerini herkesin ve her yaş gurubunun ulaşabileceği standartlarda tutmaya özen gösterirler. Devletlerde aynı şekilde bu çantalara yönelimin artmasını ister çünkü plastik ve naylon ham maddeli poşetlerle çantaların kullanımı doğayı tahribata uğratarak yaşam alanlarını, canlıları tehdit etmektedir. Ülkeler ise bunun önünü almak ve bez ham maddeli ürünlerin kullanımına teşvik etmek amacıyla plastik ve naylon ürünleri bazı alanlarda yasaklamış bazı alanlarda ise ücrete tabii tutmuştur. Bu sebeplerden ötürü bez çantalar uygun fiyatlarda tüketiciye sunulmaktadır.

Ürünler